Oszuści wyłudzania pieniędzy metodą

Oszuści wyłudzania pieniędzy metodą
Oszuści wyłudzają oszczędności osób starszych metodą „na wnuczka”. Ostatnio, dzięki właściwej postawie mieszkanek Nowego Sącza, a także ich rodzin, nie powiodły się trzy takie próby oszustwa.
 
4 października około, godziny 10. w Nowym Sączu 86. letnia sądeczanka odebrała nietypowy telefon. – „Rozmówczyni podająca się za wnuczkę kobiety twierdziła, że potrzebuje pieniędzy w związku ze spowodowanym wypadkiem. – informuje Anna Walczewska, z sekretariatu Wydziału Administracyjno - Gospodarczego KM Policji w Nowym Sączu – „W celu uwiarygodnienia oszustwa, z sądeczanką rozmawiał mężczyzna podający się za policjanta. Twierdził on, że jedyną możliwością polubownego załatwienia sprawy jest przekazanie pieniędzy w ramach rekompensaty, co pozwoli uniknąć wnuczce kary więzienia. Sądeczanka wykazała się czujnością i zorientowała się, że jest to podstęp. Nie uwierzyła w historię opowiadaną przez osoby dzwoniące i o całej sprawie poinformowała Policję.  Tego samego dnia, także w Nowym Sączu doszło do dwóch identycznych zdarzeń. Oszuści tą metodą próbowali wyłudzić pieniądze od innych sądeczanek. Kobiety wykazały się jednak ostrożnością. Tak więc, i w tych przypadkach przestępcom nie udało się oszustwo.
    Policja apeluje. Każda osoba w takiej sytuacji, powinna upewnić się czy faktycznie dzwonił ktoś z rodziny lub jej bliskich znajomych. Dlatego najlepszym sposobem jest wykonanie telefonu zwrotnego do członków rodziny np. krewnego czy wnuka, za którego podaje się oszust i upewnić się czy faktycznie znalazł się w trudnej sytuacji i potrzebuje pieniędzy. Pozwoli sprawdzić tę sytuację i uchroni przed utratą pieniędzy w przypadku próby ich wyłudzenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy taką sytuację zgłosić pod numer alarmowy 997.
 
(MK) fot. KM Policji Nowy Sącz. 


Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica