Oszuści wymyślili nowy sposób wyłudzania pieniędzy!

Oszuści wymyślili nowy sposób wyłudzania pieniędzy!
Na wnuczka, syna, córkę i policjanta. O tych sposobach działania oszustów większość społeczeństwa już wie. Dlatego przestępcy zmienili strategię, wyłudzając pieniądze na „akcję przeciw hakerom i fikcyjne kredyty”.
 
Przestępcy zrezygnowali z pośredników – przyjaciół, najbliższych kolegów czy kurierów – którzy do tej pory odbierali pieniądze w imieniu oszustów. Teraz pieniądze od poszkodowanej trafiły bezpośrednio na konta kontrolowane przez oszustów.
    Do sądeckiej Komendy Policji zgłosiła się kobieta, mówiąc iż padła ofiarą oszusta podającego się za funkcjonariusza. - "Oszust dzwonił do niej kilkakrotnie między 22 a 24 marca informując, że jako funkcjonariusz prowadzi działania przeciw hakerom włamującym się na bankowe konta internetowe. Poinformował kobietę, że padła ofiarą takiej przestępczości i nakłonił do otwarcia kont internetowych, we wskazanych przez niego bankach". – mówi mł. asp. dr Iwona Grzebyk – Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - "Kobieta miała przekazać kody dostępu do tych kont i w ciągu tych kilku dni wziąć w bankach kredyty. Oszust informował ją, że kredyty są fikcyjne, a w policyjną akcję zaangażowana jest nie tylko ona, ale i przedstawiciele banków. Co oczywiście nie było zgodne z prawdą. Kobieta, zgodnie z instrukcją, wzięła w bankach kredyty na ponad 130 tys. zł. Oszust , mając dostęp do kont, przelał tę kwotę na inne konta bankowe".
ABy ustrzec się przed utratą pieniędzy, zapamiętaj!
• Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy!
• Nigdy też nie dzwonią do mieszkańców, aby zaproponować im udział w prowadzonych przez siebie działaniach.
• Nigdy też nie odbierają pieniędzy, jak również nie proszą o ich przekazywanie obcym osobom czy przelewanie na konta bankowe. W przypadku jakiekolwiek podejrzeń co do uczciwości i intencji innej osoby, skontaktujmy się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

(MK). fot. KM Policji NS.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica