Podpalił mienie. 28 - letni mieszkaniec Muszyny usłyszał zarzut.

Podpalił mienie. 28 - letni mieszkaniec Muszyny usłyszał zarzut.
Dzięki wspólnym działaniom policjantów z Krynicy-Zdroju i Muszyny, 28-letni sprawca podpalenia przyczepy kempingowej został zatrzymany i usłyszał zarzut. Do zdarzenia doszło 5 stycznia (niedziela).

W niedzielę, tj. 5 stycznia oficer dyżurny krynickiego Komisariatu Policji otrzymał informację, że w Tyliczu nieznany wówczas sprawca podpalił przyczepę kempingową. – „Policjanci niezwłocznie podjęli czynności mające na celu ustalenie sprawcy przestępstwa. Połączone działania krynickich i muszyńskich funkcjonariuszy zaowocowały ustaleniem i zatrzymaniem 28 - letniego mieszkańca Muszyny" –informuje Aneta Izworska, z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - "Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci zarzucili mężczyźnie, umyślne uszkodzenie przyczepy kempingowowej wraz z wyposażeniem w postaci sprzętu RTV i AGD, poprzez jej podpalenie. W efekcie powstały straty w wysokości około 8 tysięcy złotych. – dodaje.
      Za przestępstwo uszkodzenia mienia, zgodnie z art. 288 § 1 kk, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Małgorzata Karenska fot. KM Policji Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica