Policjanci zatrzymali nastoletnich sprawców usiłowania rozboju

Policjanci zatrzymali nastoletnich sprawców usiłowania rozboju
Policjanci zatrzymali młodocianych sprawców usiłowania rozboju, kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Nastolatkowe za swoje przestępcze czyny odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło w piątek, 14 maja około godziny 10 w rejonie ul. Kraszewskiego w Nowym Sączu. - Do 82- letniego Sądeczanina, spacerującego i dokarmiającego gołębie podeszło dwóch młodych mężczyzn. Zaczęli go popychać, uderzać i żądać wydania pieniędzy. Starszy mężczyzna zaczął krzyczeć i wzywać Policję. Wtedy młodzi napastnicy wystraszyli się i uciekli. – informuje sierż. szt. Justyna Basiaga, z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - "Kilkanaście minut od zgłoszenia policjanci z Referatu Patrolowo- Interwencyjnego na ul. Lwowskiej w Nowym Sączu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisom sprawców".
   Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili, że zatrzymani tego samego dnia włamali się do przyczepy kampingowej na ul. Bulwar Narwiku, z której skradli wartościowe przedmioty, w tym monety kolekcjonerskie. Następnie podpalili ją.
   Za usiłowanie rozboju, uszkodzenie mienia oraz kradzież z włamaniem 17. latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 16 - latka zadecyduje Sąd Rejonowy Wydział III Rodzinny i Nieletnich. Policjanci odzyskali także skradzione mienie wartości około 1000zł.

Małgorzata Kareńska fot. KM Policji Nowy Sącz.
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica