Sądeccy kryminalni zatrzymali 27. letniego sutenera

Sądeccy kryminalni zatrzymali 27. letniego sutenera
Sądeccy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój, zmuszanie do prostytucji i czerpanie korzyści finansowych z nierządu. 27-latek usłyszał zarzuty. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego sądeckiej jednostki pracowali nad tą sprawą od ubiegłego tygodnia. – „Do Komendy Miejskiej Policji zgłosiła się kobieta. Poinformowała funkcjonariuszy o rozboju, którego padła ofiarą. Z relacji poszkodowanej wynikało, że 19 czerwca br. w jednym z mieszkań na terenie Nowego Sącza jej były partner zażądał od niej pieniędzy. Gdy odmówiła - dotkliwie ją pobił. – informuje sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - "Kobieta była bardzo wystraszona. W jej zachowaniu było coś niepokojącego, co nie dawało funkcjonariuszom spokoju. Po dłuższej rozmowie dowiedzieli się całej prawdy. Dodatkowo okazało się, że sprawca rozboju przez około dwa lata zmuszał 28-letnią Sądeczankę do prostytucji i czerpał z tego korzyści finansowe.
  Funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali 27-letniego mieszkańca jednej z podsądeckich miejscowości. Zatrzymanemu postawiono zarzut dokonania rozboju i uszkodzenia ciała kobiety (art. 280§1 i art. 157 §2 kk). Usłyszał też zarzut zmuszania przemocą i groźbą bezprawną do prostytucji (art. 203 §1 kk) oraz czerpania korzyści majątkowych z nierządu (art. 204§1 kk). Dodatkowo prokurator zastosował wobec sprawcy środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się do poszkodowanej.Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(MK). Fot. KM Policji Nowy Sącz


    
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe KM Policji Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica