Skradzionym autobusem wybrał się do Krakowa.

Skradzionym autobusem wybrał się do Krakowa.
Pijany 38. latek postanowił wyruszyć do Krakowa. Ukradł więc autobus, którym wcześniej podróżował do Wysowej. Jego wyprawa została przerwana. Do zdarzenia doszło nocą, z 9 na 10 listopada.

Policjanci z Grybowa otrzymali informację, że nietrzeźwy kierowca jedzie przez Ptaszkową skradzionym autobusem. – „Funkcjonariusze ustalili, że pojazd został skradziony między godziną 22.00 a 2.00 z 9 na 10 listopada w Wysowej. – informuje mł. asp. dr Iwona Grzebyk - Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - „Jak się okazało, 38. letni mieszkaniec podgorlickiej miejscowości przyjechał jako pasażer autobusu ostatnim kursem do Wysowej. Wysiadł z niego, po czym - gdy w pobliżu nie było nikogo - dostał się do środka. Znalazł kluczyki i postanowił pojechać nim do Krakowa. Ten nieracjonalny pomysł zrodził się w głowie mężczyzny zapewne dlatego, że w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu”.
   Podczas podróży 38. latek zatrzymał się na jednej ze stacji paliw, zażądał alkoholu i pojechał dalej. Wyprawę do Krakowa przerwali mu przebywający na stacji paliw mężczyźni. Pojechali za nim i skontaktowali się z firmą, do której należał skradziony autobus. W efekcie zamiast porywacz autobusu trafił w ręce grybowskich policjantów, a następnie do aresztu.

Małgorzata Kareńska fot. KM Policji Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica