Sprawca napadu na kantor – zatrzymany.

Sprawca napadu na kantor – zatrzymany.
Policjanci zatrzymali 38 latka, który 9 marca napadł na kantor wymiany walut przy ulicy Kraszewskiego w Krynicy – Zdroju. Sprawca usłyszał zarzuty, a dzisiaj (22 marca) zastosowano wobec niego tymczasowe aresztowanie.
 
Do napadu doszło 9 marca, po godzinie 16. w Krynicy -Zdroju. - Dwóch zamaskowanych mężczyzn używając przemocy i grożąc narzędziem przypominającym broń sterroryzowało pracownicę punktu wymiany walut, a następnie wyniosło z niego kilkadziesiąt tysięcy złotych w różnych walutach. – informuje mł. asp. dr Iwona Grzebyk - Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - Natychmiast po zgłoszeniu policjanci ruszyli w pościg za sprawcami. Zarządzili blokady dróg, kontrolowali samochody i ich bagażniki. Sprawdzali, czy w pobliżu był monitoring, użyli psa tropiącego. Oględziny na miejscu zdarzenia trwały kilka godzin.
    Kilku godzin od zdarzenia policjanci wytypowali sprawcę rozboju. To 38. letni mieszkaniec Krynicy – Zdroju, który rzadko przebywa w miejscu zamieszkania. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze Wydziału Prewencji sądeckiej komendy 19 marca, ok. godz. 19. na ulicy Aleje Piłsudskiego w Nowym Sączu. Gdy wytrzeźwiał zajęli się nim policjanci z Wydziału Kryminalnego.
   Zebrany przez „kryminalnych” i krynickich policjantów materiał dowodowy, poparty przeprowadzeniem licznych czynności procesowych, pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu rozboju (art. 280§1 kodeksu karnego), za co grozi do 12 lat więzienia. Jednak grozi mu wyższy wymiar kary, gdyż działał w warunkach multirecydywy. Na razie 38. latek trafił do aresztu na 3 miesiące.

(MK). fot. KM Policji NS. 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica