Tragedia w Mokrej Wsi. Traktorzysta zginął na miejscu

Tragedia w Mokrej Wsi. Traktorzysta zginął na miejscu
14 sierpnia (wtorek), w Mokrej Wsi (powiat nowosądecki) doszło do tragicznego zdarzenia, w którym śmierć na miejscu poniósł miejscowy rolnik. Podczas wykonywania prac w polu, został on przygnieciony przez ciągnik rolniczy.
Kilkanaście minut po godzinie szesnastej do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu wpłynęło zgłoszenie z Mokrej Wsi. Do zdarzenia zadysponowano zastęp z JRG Nr 2 w Nowym Sączu oraz dwie jednostki OSP.
- Po przybyciu do miejsca zdarzenia w wyniku rozpoznania ustalono, że traktorzysta, który orał pole został przygnieciony przez ciągnik rolniczy URSUS C-330, który nie posiadał kabiny i przewrócił się na skarpie o wysokości ok. 1m - czytamy w notce przekazanej do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się mieszkańcy okolicznych zabudowań, którym udało się podnieść maszynę i wyciągnąć spod niej poszkodowanego.
Niestety, lekarz pogotowia ratunkowego, który przybył na miejsce stwierdził zgon mężczyzny.
Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych przeprowadzonych przez policję, strażacy zabezpieczyli maszynę. Ich działania trwały łącznie ponad 4 godziny.

(MJ)
Źródło i fot. KMPSP w Nowym Sączu

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica