Tragiczny wypadek w Tęgoborzy. Nie żyje 19-latka

Tragiczny wypadek w Tęgoborzy. Nie żyje 19-latka
Wczoraj (28 sierpnia), w Tęgoborzy (pow. nowosądecki) doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. 19-letnia mieszkanka gminy Łososina Dolna zginęła pod kołami ciężarówki.

- Na drodze krajowej K-75 kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo, 21-letni mieszkaniec gm. Gdów jadąc od strony Nowego Sącza w kierunku Krakowa na prostym odcinku drogi najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył skręcającego w lewo samochodu osobowego marki Renault, którym kierowała 19-letnia mieszkanka gm. Łososina Dolna. W wyniku uderzenia w tył pojazdu Renault został zepchnięty na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył czołowo w jadący z naprzeciwka od strony Krakowa samochód ciężarowy marki Iveco. W wyniku tego zderzenia kierująca samochodem osobowym wypadła przez przednią szybę, a następnie dostała się pod tylne koła naczepy samochodu ciężarowego marki Volvo - relacjonuje sierż. sztab. Paweł Grygiel, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W wyniku odniesionych obrażeń 19-latka zmarła na miejscu zdarzenia w trakcie reanimacji. Na miejscu przebadano na stan trzeźwości kierujących samochodami ciężarowymi. Obaj byli trzeźwi.

Kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo, 21-letni mężczyzna decyzją Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu został zatrzymany w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych KMP w Nowym Sączu. W dniu dzisiejszym zostanie doprowadzony do Prokuratury, gdzie zostanie mu postawiony zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(MJ)

Źródło: KMP w Nowym Sączu
fot. KMPSP w Nowym Sączu

Komentarze

2012-08-29 20:25:30 - haku ip:178.37.84.94
szkoda dziewczyny tragedja :(
2012-10-21 21:48:39 - ``petek ip:31.187.12.17
W tej miejscowości TIRy przejeżdżają 100 km/h żeby rozpędzić się pod Just lub zjeżdżają z niego. A tam jest lokalny duży ruch z podporządkowanej. Raz mnie wyprzedzał TIR na przejściu, na skrzyżowaniu bo raczyłem zasygnalizować że skręcam w prawo. Gdzie jest foto radar lub policja co na to proboszcz? Świeć Panie nad jej duszą.
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica