Wandale zniszczyli szkolne mienie. Poddali się dobrowolnej karze

Wandale zniszczyli szkolne mienie. Poddali się dobrowolnej karze
     2 października (wtorek) trzech 19 letnich mieszkańców Muszyny kamieniami wybiło szyby w drzwiach wejściowych oraz oknie jednej z krynickich szkół. Wandale - nie zważając na objęcie budynku monitoringiem - spowodowali straty w wysokości przeszło 600 złotych.

  - „Dzięki szybkiej informacji o rysopisach i kierunku ucieczki sprawców przekazanych od anonimowych świadków, policjanci z krynickiego Komisariatu Policji w niespełna godzinę od zgłoszenia zatrzymali na terenie Muszyny dwóch sprawców. Mężczyźni znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu i zostali osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań. Trzeci sprawca - również mieszkaniec Muszyny - został ustalony i zatrzymany wczoraj. - informuje st. sierż. Justyna Basiaga, z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Mężczyznom postawiono zarzut przestępstwa z art. 288 par. 1 kk polegającego na niszczeniu mienia. Sprawcy poddali się dobrowolnie karze ustalonej z Prokuratorem Rejonowym w Muszynie w wymiarze: min. 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat, a także grzywny oraz obowiązkowego naprawienia szkody.
    Decyzją prokuratora zatrzymanych - po wykonanych czynnościach - zwolniono. Postępowanie w tej sprawie prowadzi  Komisariat Policji w Krynicy - Zdroju.
 
(Red. M) fot. arch. na zdjęciu Sad Rejonowy Muszyna
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica