Za posiadanie narkotyków 19. latkowi grozi do 3 .lat więzienia.

Za posiadanie narkotyków 19. latkowi grozi do 3 .lat więzienia.
Zarzut posiadania narkotyków usłyszał 19. latek z Krynicy - Zdroju. Za to przestępstwo młodemu mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
 
15 października, podczas patrolowania krynickich ulic policjanci zwrócili uwagę na jadącego skuterem młodego mężczyznę, który na widok oznakowanego radiowozu wyraźnie przyspieszył. Policjanci postanowili sprawdzić powód tego pośpiechu. - 'Pomimo wyraźnych poleceń do zatrzymania, wydawanych przez funkcjonariuszy, sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący skuterem nie reagował. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim" – informuje mł. asp. Justyna Basiaga, z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - "Po przejechaniu kilkunastu metrów 19. latek porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Jednak przecenił swoje możliwości, po krótkiej ucieczce został zatrzymany przez mundurowych. W trakcie ucieczki mężczyzna odrzucił żółtą reklamówkę. Gdy policjanci sprawdzili jej zawartość okazało się, że znajduje się w niej susz roślinny. Po przebadaniu narkotesterem wyszedł na jaw powód jego ucieczki. W reklamówce znajdowała się marihuana w ilości około 10 gram".
   19. latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. ( art. 62 ustawy).

(MK).

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica