10 koncertów Kayah z projektem "Transoriental Orchestra"! Poleca MAŁOPOLSKIE.TV i "Muzyczna Zima 2014" z TEEKANNE

10 koncertów Kayah z projektem "Transoriental Orchestra"!  Poleca MAŁOPOLSKIE.TV  i "Muzyczna Zima 2014" z TEEKANNE
KAYAH na koncertach zaprasza widzów Małopolskie.TV
Wielki sukces płytowy i koncertowy KAYAH , zaprasza na kolejne koncertyna terenie całego kraju. Kto nie miał jeszcze okazji zobaczyć najnowszych koncertów bez wątpienia gwiazdy polskiej piosenki, ma szanse na spotkanie z Kayah . Małopolskie.TV poleca te koncerty.
10 koncertów Kayah z projektem "Transoriental Orchestra"!

Kolejne koncerty Kayah z projektem "Transoriental Orchestra"! Pierwsza odsłona trasy tuż po premierze płyty okazała się niezwykłym sukcesem - wszystkie koncerty były wyprzedane na długo przed samymi wydarzeniami. Koncerty projektu "Transoriental Orchestra" to nie tylko niezwykłe widowisko i podróż szlakiem muzyki i historii, ale przede wszystkim wyjątkowy spektakl emocji. Na scenie Kayah towarzyszy zespół kilkunastu muzyków pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego grających na orientalnych instrumentach, m.in. cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki i wiele innych.

W ciągu kolejnych miesięcy Kayah wraz z zespołem odwiedzi 10 miast w całej Polsce prezentując materiał ze swojego ostatniego, niezwykłego albumu. Koncerty odbędą się w najlepszych salach koncertowych w Polsce!

17.02 - Bydgoszcz / Opera Nova
07.03 - Suwałki / Suwalski Ośrodek Kultury
08.03 - Białystok / Opera i Filharmonia Podlaska
16.03 - Kielce / Kieleckie Centrum Kultury
10.04 - Gdynia / Gdynia Arena
11.04 - Poznań / Sala Ziemi MTP
12.04 - Wrocław / Hala Orbita
13.04 - Zabrze / Dom Muzyki i Tańca
15.04 - Warszawa / Sala Kongresowa
31.05 - Bielsko Biała / Scena Letnia w Parku Słowackiego

Szczegóły dotyczące koncertów znajdują się na stronie Kayax i na profilu FB Kayah.

Transoriental Orchestra to niezwykły projekt. Wszystko zaczęło się od wielkiej muzycznej miłości Kayah do muzyki world. Artystka od dawna planowała nagranie albumu właśnie w tej stylistyce. Impulsem do rozpoczęcia pracy nad materiałem okazało się zaproszenie Kayah do występu na festiwalu Warszawa Singera. Specjalnie na potrzeby tego jednego koncertu powstał niezwykły projekt - Transoriental Orchestra. Kayah do współpracy zaprosiła Atanasa Valkov, kompozytora filmowego I producenta muzycznego. Wspólnie wybrali do projektu wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, co dodatkowo poszerza muzyczny dialog i nadaje charakter autentycznej wielokulturowości projektu. W instrumentarium zespołu znalazły się niespotykane instrumenty, takie jak: cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki i wiele innych. Repertuar T.O. to ogromne wyzwanie. Na płycie znalazły się pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Ta różnorodność geograficzna ma oczywiście odzwierciedlenie w muzyce, w której słychać brzmienia bałkańskie, perskie, słowiańskie, afrykańskie no i oczywiście żydowskie. To także różne języki, z jakimi musiała zmierzyć się Kayah - śpiewa po hebrajsku, w jidysz, ladino i arabsku.

Materiał : KAYAX
Poleca : MAŁOPOLSKIE.TV ( www.malopolskie.tv )   MAŁOPOLSKIE RADIO ( www.malopolskieradio.pl )
Współpraca "Muzyczna Ziam 2014"Małopolskie.Tv i TEEKANNE - producent smaków herbaty na zimę 2014

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica