51. Festiwal im. Jana Kiepury z 800 tyś. dotacji od Ministra Kultury.

51. Festiwal im. Jana Kiepury z 800 tyś. dotacji  od Ministra Kultury.
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński dofinansuje tegoroczny, 51. Festiwal im. Jana Kultury w Krynicy – Zdroju kwotą 800 tysięcy złotych. Wniosek złożony przez Burmistrza o finansowe wsparcie został b. wysoko oceniony.
 
51. Festiwal im. Jana Kultury w Krynicy – Zdroju odbędzie się 12-19 sierpnia.  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński dofinansuje to kulturalne wydarzenie kwotą 800 tysięcy złotych. Wniosek złożony przez Burmistrza Miasta o finansowe wsparcie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego został oceniony bardzo wysoko. - To świetna wiadomość dla nas, bardzo dziękujemy Panu Premierowi Piotrowi Glińskiemu za tak znaczące dofinansowanie Festiwalu. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i cieszę się, iż ta niezwykle ważna dla naszego miasta – ale i całego kraju – impreza, będąca hołdem dla naszego słynnego rodaka, znalazła ponownie uznanie w oczach Pana Premiera – mówi Burmistrz Dariusz Reśko.
    Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy - Zdroju należy do najstarszych w Polsce. Jego pomysłodawcą był Stefan Półchłopek, a założeniem - pamięć o wybitnym polskim tenorze. Popularność zawdzięcza gwiazdom i bogatemu programowi, uwzględniającemu różne gatunki śpiewu. Patron festiwalu był bowiem artystą wszechstronnym. Występował w operach, operetkach, ale także filmach, gdzie śpiewał popularne piosenki.
  Przez wiele lat gospodarzem wydarzenia był Bogusław Kaczyński (1942- 2016), pianista, publicysta muzyczny i konferansjer, a także wielki miłośnik muzyki poważnej i opery. Zaprzyjaźniony z wieloma gwiazdami ze świata muzyki klasycznej, chętnie o nich opowiadał. Prowadził m.in. wieloletnią korespondencję z Marthą Eggerth, wdową po Janie Kiepurze. O swoich muzycznych pasjach pisał liczne książki. Chętnie spotykał się też z czytelnikami, również podczas festiwalu. Organizatorami 51. Festiwalu im. Jana Kiepury są Gmina Krynicy - Zdrój i krynickie Centrum Kultury.
 
(MK). fot. arch. aut. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Krynica - Zdrój, własne.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica