Kiermasze, walki rycerskie i teatr ognia na Jarmarku św. Małgorzaty

 Kiermasze, walki rycerskie i teatr ognia na Jarmarku św. Małgorzaty
W Nowym Sączu odbył się dwudniowy (15 – 16 lipca) IX Jarmark św. Małgorzaty, patronki miasta. Celem wydarzenia jest przybliżenie tradycyjnych, dorocznych jarmarków i cotygodniowych targów, odbywających się w miastach i wsiach Sądecczyzny.
 
Podczas wydarzenia można było zwiedzić kiermasz wyrobów regionalnych i rękodzielniczych, zobaczyć pracę rzemieślników, które przeszły już do historii, a także obejrzeć walki rycerskie oraz musztrę jazdy konnej. Atrakcją był również teatr ognia.
    Celem wydarzenia jest przybliżenie historii tradycyjnych dorocznych jarmarków i cotygodniowych targów, odbywających się w miastach i wsiach Sądecczyzny, wskazanie na ich kulturotwórcze funkcje, a także prześledzenie przemian, jakie w nich zachodziły od średniowiecza do współczesności.
     Organizatorem Jarmarku św. Małgorzaty było Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu przy wsparciu Urzędu Miasta Nowego Sącza. Jarmark odbył się w ramach projektu "Kulturotwórcze znaczenie jarmarków i targów na Sądecczyźnie - badania i popularyzacja", dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: Dziedzictwo kulturowe, priorytet: Kultura ludowa i tradycyjna.

(MK). fot. aut.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica