„Klimaty Krynicy”. Wystawa twórców „Pod Kasztanem”.

"Klimaty Krynicy". Wystawa twórców "Pod Kasztanem".
Centrum Kultury w Krynicy - Zdroju oraz Galeria Sztuki „Siedlisko” zapraszają na „Klimaty Krynicy”, na wystawę malarstwa, rysunku i grafiki Krynickiego Stowarzyszenia Twórców „Galeria pod Kasztanem”.

Autorami artystycznych prac „Klimaty Krynicy” są Grażyna i Andrzej Petryszak, Celina Kopacka, Janina Kumorek, Małgorzata Machnikowska - Machnik, Barbara Włoszczyna, Leszek Zygmunt, Dariusz Morawski, Agata Broniszewska, Włodzimierz Obszarski, Brygida Schabowska, Krzysztof Mitręga oraz Małgorzata Piątkowska. Wernisaż odbędzie się 7 listopada, o godz. 17 w Galerii „Siedlisko”, ul Piłsudskiego 19.

*****
Krynickie Stowarzyszenie Twórców Galeria Pod Kasztanem istnieje od ponad 25 lat. Powstało w 2009 roku, ale kontynuuje działalność Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, istniejącego w Krynicy - Zdroju od 1988 roku. Skupia malarzy, rzeźbiarzy i poetów, ale także poetów i fotografów. Celem działalności organizacji jest promowanie środowiska twórczego, poprzez organizowanie wystaw malarstwa i rzeźby. Wydawane są też książki z poezją i malarstwem rodzimych twórców. Członkowie Stowarzyszenia podróżują nie tylko po Polsce, ale również Chorwacji czy Włoszech. Podróże te dostarczają im nowych twórczych inspiracji artystycznych. Artyści uczestniczą w licznych konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Od 15 lat siedzibą Stowarzyszenia jest Galeria „Pod Kasztanem”, w której odbywają się spotkania z ludźmi kultury i sztuki oraz literackie z poetami i pisarzami.
      Od starosty nowosądeckiego otrzymało „Srebrne Jabłko Sądeckie". Natomiast Kapituła Konkursu „O Kryształy Soli", organizowanego przez Urząd Marszałkowski w kategorii „Kultura” przyznała mu wyróżnienie za inicjatywy podejmowane na rzecz dobra innych, a Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej". Dwa lata temu Burmistrz i Rada Miejska Krynicy – Zdroju uhonorowali Stowarzyszenie „Złotym Herbem Krynicy”

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica