Krynica pod znakiem Grzegorza Turnaua & „Dżemu

  Krynica pod znakiem Grzegorza Turnaua & "Dżemu
‚L’ to liczba 50., ale również nazwa trasy koncertowej Grzegorza Turnaua, jednego z najsłynniejszych krakowskich artystów. Wokalista wystąpił w Pijalni Głównej, 20 stycznia, w ramach cyklu „Krynica Źródłem Kultury”.
 
Grzegorz Turnau jest jednym z mistrzów piosenki poetyckiej. Podczas koncertu w Krynicy publiczność usłyszała najnowsze kopozycje, ale i te starsze ” jak „Bracka” i „To tu to tam”, „Naprawdę nie dzieje się nic”, „Między ciszą a ciszą” oraz „Cichosza”. Przed gwiazdą sobotniego wieczoru na estradzie wystąpiła Edyta Góreckiej, liderka zespołu, który - jako półfinalista – uczestniczy w trzeciej edycji Festiwalu Supportów.
   Dzień wcześniej w Pijalnia Główna rozbrzmiała dzwiękami blues-rockowymi, za sprawą legendarnej formacji „Dżem”, świętującej 45. lecie swojego istnienia. Zespół supportował zespół Agyness B. Marry - Aga, Piotr i Mateusz, którzy zaprezentowali publiczności kompozycje utrzymane w duchu klasycznego rocka.
    Organizatorzy cyklu Krynica Źródłem Kultury: Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A., agencja eventowa Especto. Sponsorzy: Miasto Krynica-Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.
 
(MK) fot. aut.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica