„Krynicki Cichy Kącik głośny w świecie”.

"Krynicki Cichy Kącik głośny w świecie".
Elżbieta Tomczyk – Miczka jest autorką książki „Krynicki Cichy Kącik głośny w świecie”. To historia 80. letniej karczmy na obrzeżach uzdrowiska, ale także zapis dziejów kurortu, jego początków i rozwój oraz słynnych kryniczan i znamienitych gości.

Książka „ Krynicki Cichy Kącik głośny w świecie” to historia 80. letniej karczmy na obrzeżach uzdrowiska Krynicy - Zdroju. Ten jubileusz jest powodem, aby w tle pokazać dzieje kurortu, jego początki i rozwój, słynnych kryniczan i znamienitych gości.
  Specyfika tego skrawka Sądecczyzny z folklorem Łemków, poczet wspaniałych ludzi: lekarzy, społeczników i artystów tej klasy co utożsamiani z Krynicą malarz Nikifor Krynicki i śpiewak Jan Kiepura – to tematy, które ukraszają wydawnictwo merytorycznie i artystycznie.
   Przez wiele lat przez ściany „Cichego Kącika” przewinęły się rzesze gości, w tym elity kulturalne, polityczne i biznesowe. Książka w wprowadza czytelnika w kulisy prowadzenia restauracji, jej metamorfozy, wspomnienia o kultowych dancingach z czasów PRL. Na zakończenie poznaje klucz do sukcesu, którego tajemnicę zdradza właściciel, Dariusz Mikulski, czterokrotny zdobywca tytułu najlepszej karczmy w Polsce w konkursie Poland 100 Best Restaurants.
   Wydawnictwo zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, wydawcą jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie „Aleja Podróżników” z Krakowa. Cena 35 zł.
   Autorka spotkała się z czytelnikami, 27 kwietnia w czytelni Biblioteki Publicznej pod dolną stacją kolejki linowej na Górę Parkową. Podczas spotkania była możliwość zakupu książki wraz z autografem autorki.

 (MK) fot. aut. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica