„Kulturowe zadośćuczynienie”. Wystawa malarstwa niemieckiego.

"Kulturowe zadośćuczynienie". Wystawa malarstwa niemieckiego.
     Do 6 sierpnia w krynickim Centrum Kultury prezentowana jest ekspozycja malarstwa niemieckiego XIX i XX wieku pt. „Kulturowe zadośćuczynienie”. Wernisaż wystawy odbył się wczoraj (27 lipca). 

     Obrazy pochodzą z prywatnej kolekcji Karola Koryczana, kuratora wystawy. Ich właściciel nie mógł być obecny na wernisażu, ale na zaproszeniu czytamy między innymi - „ Sztuka artystów niemieckich, różnorodna i wieloraka, jest jak pojednanie przeszłego z niedoszłym, nadziei i nicości ze zniszczonym. Nie zaleca się piórom krytycznym, ale ich nie drażni, gdyby artystycznie oceniać pokazywane dziś malarstwo i grafikę. Ta wystawa jest jak mapa z liścia, widoczne dzieła łączy pokrewieństwo, kultura, położenie i historyczno - pokoleniowe doświadczenie. Prace artystów niemieckich nawiązują do miejsc i wydarzeń XIX wieku. Sporo w nich klimatów z miejsc rodzinnych czy pamiętnych zdarzeń historycznych". Wystawa prezentuje różnorodność artystycznych stylów: od impresjonizmu po symbolizm i kubizm. Są obrazy olejne, akwarele i grafika. Wśród wystawianych artystów znajdują się prace Oskara Kokoschki (1886 - 1980) austriackiego malarza, poety i grafika okresu ekspresjonizmu, najsłynniejszego przedstawiciela berlińskiej grupy artystycznej „Der Sturm”
     Organizatorem ekpozycji w Siedlisku jest Stowarzyszenie Unia Kultur z Chrzanowa, a wsprał ją Urząd Miasta i Centrum Kultury w Krynicy - Zdroju.
 
(Red. M) fot. aut.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica