"Miniatury"- w hołdzie Władysławowi Szlękowi.

"Miniatury"- w hołdzie Władysławowi Szlękowi.
Mija pierwsza rocznica śmierci Władysława Szlęka, tancerza, choreografa i pedagoga, a także założyciela i kierownika Zespołu Tańca Artystycznego „Miniatury”. Przez 40 lat pracował z utalentowanymi dziećmi i młodzieżą.

W listopadzie 1987 roku Władysław Szlęk rozpoczął zajęcia z krynickim Zespołem Tańca Artystycznego „Miniatury”, którego początki były bardzo trudne. Brakowało sali i przyrządów do ćwiczeń, kostiumów, luster oraz akompaniatora. Władysław Szlęk nadzorował prace remontowe, ale też zajmował się repertuarem, choreografią, ćwiczeniami, projektował i tworzył kostiumy sceniczne. Dzięki niemu zespół ma na swoim koncie kilkaset przedstawień, zawsze entuzjastycznie przyjmowanych przez publiczność.
   Aby uczcić pamięć Władysława Szlęka, Centrum Kultury zaprasza 17 września (sobota) o godz. 15 do Pijalni Głównej na koncert „Miniatur”. Natomiast 18 września (niedziela) o godz. 15. w Kościele Zdrojowym odbędzie się msza święta w intencji Władysława Szlęka.
*****
Władysław Ignacy Szlęk (ur. 1937 r) ukończył bytomską Państwową Szkołę Baletową, Jako solista występował w łódzkim Teatrze Wielkim, Operze Bytomskiej, Operze i Operetce Krakowskiej. Związany był również z Państwowym Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. Za swoją pracę został odznaczony nagrodami i wyróżnieniami, w tym odznaką Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej (2005), Złotym Herbem Krynicy – Zdroju (2007), Złotym Jabłkiem Sądeckim, Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis oraz Nagrodą Burmistrza Krynicy - Zdroju za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania oraz ochrony kultury i sztuki.

(MK) fot. aut. 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica