"Pogadać chcę" Wystawa malarstwa Andrzeja Słobodzińskiego.

"Pogadać chcę" Wystawa malarstwa Andrzeja Słobodzińskiego.
Od 1 marca w krynickim BWA „Siedlisko” można oglądać wystawę malarstwa „Pogadać chcę” autorstwa zakopiańczyka Andrzeja Słobodzińskiego. Artysta - malarz, jest  jednoczęsnie literatem, dlatego wernisaż wystawy (7 marca) połączony został z odczytem jego wierszy.

Andrzej Słobodziński urodził się przed wojną w Poznaniu, ale od 1947 roku mieszka pod Tatrami. - „Znałem wielkich mistrzów mieszkających w Zakopanem, w tym Władysława Hasiora, który fantastycznie opowiadał. Każde inspiracje są dobre dla kogoś, kto się interesuje sztuką. - mówił artysta. Maluje od 1982 roku, a ważniejsze wystawy, których uczestniczył to m.in. : Galeria Władysława Hasiora (Zakopane, 1996), Intergrata Galerie (Berlin, 1999), „Da Gama” (Kraków, 2002), Galeria MOK (Nowy Targ, 2002).
   Poza malarstwem zajmuje się poezją, Jego działalność literacka to udział w spotkaniach autorskich, a także konkursach, na których otrzymywał nagrody za wiersze i fraszki. Jego dorobek twórczy to m.in. publikacje w czasopismach, a także tomik poetycki „Jego wina”, wybór opowiadań „Każdy dzięki lepszemu” oraz fraszek „Pestki” i artykuł poetycki „Nastrój z wędrówki”.
    Obecnie artysta mieszka w Zakopanem przy Bulwarach Słowackiego, gdzie mieści się również Galeria. Pod Tatrami pracuje jako bibliotekarz. Artysta jest członkiem Zakopiańskiego Klubu Literackiego Travers oraz Związku Twórczego Pisarzy Polskich.

(MK)fot. aut. 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, korzystnie z tekstu wyłącznie z podaniem autora

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica