Anna Kopciowska dla MTV24.TV : W jaki sposób pozbyć się negatywnych uczuć i cieszyć się życiem?

Anna Kopciowska dla MTV24.TV : W jaki sposób  pozbyć się negatywnych uczuć i cieszyć  się życiem?
Anna Kopciowska dla MTV24.TV
ANNA KOPCIOWSKA  specjalnie dla  MTV24.TV

W jaki sposób pozbyć się negatywnych uczuć i cieszy się życiem?  

Jesteś tak zabiegany, tak zajęty codziennymi sprawami, że czasami tracisz poczucie, co jest ważne, a co najważniejsze. Nie wiesz, co masz zrobić w pierwszej kolejności; raport dla szefa, spotkanie z klientem, czy odebranie dziecka ze szkoły lub wizyta u lekarza, którą odkładasz od miesięcy jest dzisiaj najważniejsza. Doba gdyby miała 48 h, może byłoby lepiej. Nie sądzę, nawet gdyby doba trwała cały tydzień ten schemat, powiela się zawsze. Brak czasu na sen, brak czasu na odpoczynek, na rozmowę z dzieckiem, partnerem życiowym, brak czasu na bycie przez chwilę w samotności. Ciągle coś, ciągle gdzieś.

Masz rodzinę, dom, karierę, dobre auto, krótko mówiąc realizujesz się w swoim życiu. Płacisz za to określona cenę, ale gdzie podział się wewnętrzny spokój, radość, miłość i beztroskie życie?

Czy zastanawiałaś/łeś się kiedyś nad dym, co takiego łączy Ciebie, mnie, Pana Stasia z sąsiedztwa, Twojego szefa, kolegę z pracy, sklepową w sklepie? O czym każdy z nas marzy? Jest taka jedna rzecz, o której marzy każdy człowiek i do której każdy z nas dąży każdego dnia.

Każdy z nas chce być szczęśliwy. Tylko czym jest definicja szczęścia dla Ciebie? Milion dolarów na koncie, wysportowane ciało, awans, nowe auto, zdolne dzieci, nagrody, wyróżnienia, poparcie znajomych? Dlaczego warunkujesz swoje szczęście? Może czterolistna koniczynka na FB, udostępniona przez kogoś przyniesie szczęście i radość dzisiaj i mnie? Co jest kluczem do szczęścia? Jak go odnaleźć?

Dlaczego ludzie mają problem z byciem szczęśliwym?

Każdy człowiek nosi w sobie przynajmniej jedno negatywne uczucie, za które nie chce przyjąć odpowiedzialności. Osoba ta nie chce rozstać się z tym negatywnym uczuciem, poprzez przyjęcie odpowiedzialności za to co się stało. Ludzie nie rozumieją jednej bardzo ważnej rzeczy. Jeżeli w Twojej świadomości przebywa choćby jedno negatywne uczucie, to jedno uczucie sabotuje całą resztę tych pozytywnych uczuć. Jedno uczucie winy, gniewu, zazdrości może burzyć cały Twój spokój.

Jak pozbyć się tych negatywnych uczuć. Po pierwsze trzeba zrozumieć jak funkcjonuje mechanizm tych uczuć w naszym umyśle. Są cztery przyczyny negatywnych uczuć. Pierwszą przyczyną jest usprawiedliwianie się. Pojawia się wtedy (i znasz to uczucie) kiedy próbujesz usprawiedliwiać się i wyjaśniać innym dlaczego tak, a nie inaczej się czujesz. Skąd to się wzięło. Poszukujesz osób, którym opowiesz o tej sytuacji, i którzy zgodzą się z Tobą. Zaczynasz przedstawiać im bardzo szczegółowo całą sytuację, skąd biorą się te uczucia.

Recepta jest prosta. Jeżeli nie będziesz w stanie usprawiedliwić siebie i tego gniewu, żalu, lęku, złości jaką masz w sobie – to uczucie nie będzie długo przebywać w Twojej głowie.

Drugi powód to identyfikacja i branie wszystkiego do siebie. Dana sytuacja będzie Ciebie złościć w takim stopniu w jakim weźmiesz to do serca. Kiedy przestajesz traktować wszystko bardzo osobiście, zaczynasz przejmować ponownie kontrolę nad swoimi uczuciami. Poczucie złości, gniewu, strachu jest powodem utraty tej kontroli.

Trzeci powód negatywnych uczuć to brak uwagi.

Jesteś zły, ponieważ ludzie przestają się Tobą interesować. Jeżeli ktoś względem Ciebie jest obojętny, nie zauważa Cię, ignoruje lub, co gorsza jest arogancki i niegrzeczny, wówczas Twoje ego ma decydujący głos i czuje się urażone.Czwarty powód to obwinianie siebie. Obwinianie jest podłożem wszystkich negatywnych uczuć jakie masz w sobie. Moment, w którym przestajesz obwiniać siebie lub kogokolwiek za sytuacje w jakiej się znalazłeś, Twoje negatywne uczucia tracą moc, a następnie znikają.

Aby podjąć decyzję i stać się szczęśliwym człowiekiem, który cieszy się z każdej chwili jaka jest mu dana, zacznij od zagłodzenia swoich negatywnych myśli. Nie pozwól, aby nawet jedna negatywna myśl była w Twojej głowie. Pracuj nad tym według podanego przepisu powyżej.

Najszczęśliwszymi osobami są ci, którzy poszukują możliwości okazywania miłości i wdzięczności, uprzejmości w stosunku do otaczających ich ludzi. Takie osoby nie tylko są szanowane, lubiane w otoczeniu, ale mają tym samym poczucie większej wartości i pewności siebie. Aby mieć taki stan umysłu należy oczyścić umysł i serce z negatywnych uczuć, które zbierasz przez całe swoje życie, poprzez podjęcie decyzji i działanie – trzeba wybaczyć wszystkim , którzy kiedykolwiek wpłynęli na to, że poczułeś się gorszy, odrzucony, niekochany, nieakceptowany, wyśmiany, skrzywdzony.

Może wydawać się to śmieszne dla osób silnych, ambitnych, idących twardo do celu, ale droga do radości życia wiedzie przez drzwi wybaczenia. Zdolność wybaczania jest charakterystyczna dla osób spójnych wewnętrznie, odważnych, mających w pełni rozwiniętą osobowość.

Wiele osób kurczowo trzyma się swoich trosk i żalów, dlatego, że tak dużo za nie zapłacili i teraz nie mogą się ich pozbyć. Nie potrafią o niczym innym mówić, tylko o bolesnych wspomnieniach i skupiają się tylko na tych negatywnych przeżyciach. Nie potrafią nawet ze złej sytuacji jaka spotyka ich w życiu, spróbować wyciągnąć pozytywną naukę płynąca dla nich z tego zdarzenia. Nie ma zdrowej osobowości, poprawnie ukształtowanej bez akceptacji siebie i szacunku do siebie. Te wszystkie czynności jakie wykonujesz by zwiększyć swoją samoakceptację wpływają na poczucie większego szczęścia. Popatrz na siebie: czy jesteś szczęśliwą matką, żoną, szczęśliwym ojcem, synem, szefem, facetem? Co daje Ci szczęście? Im bardziej kochasz i lubisz siebie, tym bardziej możesz kochać i lubić innych ludzi. Twoje uczucia prowadzą do pewnych działań w życiu, a działania prowadzą do uczuć – tak mówi prawo odwracalności. Jeżeli jesteś nieszczęśliwa/wy zacznij działać, aby spowodować uczucia akceptacji i miłości do samego siebie.

Życzę Ci radości i pogody ducha!Pozdrawiam

Anna Kopciowska

Coach, Trener Rozwoju Osobistego i Motywacji

Autorka

www.kopciowska.pl

Opracował  i poleca : Music Media Press dla  telewizji  MTV24.tv
Music Media Press  muzycznie na "JESIEŃ 2014" pod patronatem  MTV24.TV


Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica