Tradycyjnie odbyło się (28 stycznia) spotkanie noworoczno – karnawałowe przyjaciół Krynickiego Stowarzyszenia Twórców Galeria "Pod Kasztanem". Wśród gości nie zabrakło Dariusza Reśko, burmistrza uzdrowiska, który - jak wielokrotnie powtarza- czuje się tu jak u siebie w domu
„Beskid Sądecki o każdej porze roku jest piękny. Wiosną niecierpliwy, pełen budzącej się przyrody. Latem - zdumiewający kolorytem dojrzałych traw i polnych kwiatów. Jesienią - zachwycający szeroką paletą barw, spowity babim latem. Zimą zaś zaskakujący – okryty puchem świeżego śniegu o niespotykanych odcieniach bieli”.
Piątkowy (27 stycznia) koncert trio gitarowego „Escolaso” zakończył XVI Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy im. Czesława Drozdziewicza. Istniejącą od 2002 roku grupę tworzy trzech muzyków z Argentyny: Mariano Mattar, Andres Guzman i Damian Cortes.
W Pijalni Głównej (27 stycznia) wystąpił kabareciarz i satyryk Marcin Daniec. Artysta zaprezentował program, w którym znalazł się repertuar jubileuszowy. Pod koniec ubiegłego roku obchodził bowiem 30 lecie pracy scenicznej.
„Spojrzenie” Jana Brdeja zostało najlepszym zdjęciem 2011 roku Krynickiego Towarzystwo Fotograficznego. Podczas spotkania wyłoniono również najlepsze zdjęcie stycznia. Laureatką została sądeczanka Małgorzata Kossakowska i jej „Kokarda”.
W Starym Domu Zdrojowym odbył się (26 stycznia) koncert Galowy Laureatów Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Gitarowego im. Czesława Droździewicza. Jego zwycięzcami zostali: Mateusz Kowalski z Koszalina (grupa młodsza) oraz Radosław Bołtuć z Warszawy (grupa starsza).
W Starym Domu Zdrojowym zainaugurowano (22 stycznia) XVI Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy im. Czesława Droździewicza. W ramach imprezy odbywają się wieczorne recitale, na których goszczą wybitni gitarzyści.
W Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego z recitalem wystąpiła Wiola Marcinkiewicz, finalistka "Must be the music". Za kilka dni (25 stycznia) weźmie udział w castingu do drugiej edycji X Factor.
W Starym Domu Zdrojowym, 22 stycznia rozpocznie się XVI Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy im. Czesława Droździewicza. Organizatorami są: Sądeckie Towarzystwo Muzyczne i Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu.
W Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego oglądać można obecnie wystawę malarstwa pt. „Sztuka nie jedno ma imię”. Ekspozycja prezentuje prace dwóch twórców - Józefa Jędrzejka z Jastrzębika (Polska) i Viliama Volka z Lubotina (Słowacja).
Świetlica środowiskowa „Biały Lotos” z Krynicy wspólnie z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury w Muszynie zaprosiły (12 stycznia) dzieci na przedstawienie teatralne według baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”.
Sara Chmiel - laureatka wielu konkursów muzycznych, w tym I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów na Litwie i II miejsce na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009 – Debiuty. Zdobyła Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu „Małe Gwiazdeczki” w Bułgarii.
W kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Czarnym Potoku wierni wysłuchali (8 stycznia) koncertu kolęd i pastorałek kapeli góralskiej „Golec uOrkiestra”. Wysłuchali również autorskich kompozycji braci Golec.
8 stycznia (niedziela) w kościele parafialnym MBNP na Czarnym Potoku odbędzie się koncert kolęd i pastorałek góralskiej kapeli „Golec uOrkiestra”.
Podczas Koncertu Noworocznego Aleksander Ładysz zainaugurował Rok Jana Kiepury. Z okazji 110 rocznicy urodzin tenora ukazała się płyta, która zawiera nagrania artysty i jego żony Marty Eggerth, nigdy dotąd nie publikowane w Polsce.
Koncert pop - rockowego zespołu „Łzy” z wokalistką Sarą Chmiel (31 grudnia) przyciągnął tłumy. Wcześniej na scenie zaśpiewała Viola Marcinkiewicz, finalistka "Must be the music".