Krynickie Stowarzyszenie Twórców Galeria „Pod Kasztanem” (31 marca) zaprosiło na spotkanie z twórczością Wisławy Szymborskiej, poetki, eseistki, laureatki literackiej nagrody Nobla w 1996 r.
„To moja pierwsza indywidualna wystawa. Maluję dopiero od sześciu lat, więc nie mam w swoim dorobku zbyt wielu obrazów. Na pewno będę malować coś nowego, ale na tą ekspozycję wybrałam zwłaszcza maski weneckie” - mówi Małgorzata Piątkowska. Wernisaż prac (30 marca) jest owocem m.in. podróży artystycznych po Włoszech
"Kenia" Marii Bogusławy Wójcik - najlepszym zdjęciem marca Krynickiego Towarzystwo Fotograficznego. Drugie miejsce - dla Alicji Przybyszowskiej ( "Piania"), a trzecie - Andrzeja Kosiby ("Krasna Horka')
W Pijalni Głównej wystąpił małżeński duet śpiewaków operowych Dorota Ujda - Jankiewicz (sopran liryczny) i Andrzej Jankiewicz (tenor). Przy fortepianie akompaniowała im Rosjanka Natalia Nesterova.
Centrum Kultury przygotowało „Świąteczne Warsztaty Wielkanocne” dla dzieci, podczas których uczyły się kręcić palmy oraz malować pisanki. W ten sposób poznawały tradycje nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.
Karolina Groń (20 lat), Gabriela Olszak (18 lat) i Aleksandra Ziółkowska (18 lat) to dziewczyny, które jako pierwsze zakwalifikowały się (24 marca) do czerwcowych wyborów Miss Polonia Ziemi Nowosądeckiej 2012.
Galeria Sztuki „Siedlisko” do 30 marca prezentuje wystawę rysunków i akwareli słynnego prymitywisty Nikifora, głuchoniemy malarza - samouka. W swojej kolekcji Centrum Kultury posiada ok. 64 jego prac, które pomagał katalogować Zbigniew Wolanin, kustosz Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Nikifor namalował kilkadziesiąt tysięcy obrazków, które znane są na całym świecie. Sporą ich część zgromadziło sądeckie muzeum.
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP p.w. Najświętszej Marii Panny w Krynicy - Zdroju (21 marca) przeżywały Drogę Krzyżową. Nabożeństwo przybliżało im męczeńską śmierć Pana Jezusa. Wzięło w nim udział ok. 10 maluchów w wieku od 4 do 6 lat. Na zakończenie otrzymały od sióstr Aniołki.
„Młodzi skrzypkowie” - uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej: Emilia Pióro, Karolina Polańska, Michał Bajorek i Joachim Drab - wystąpili z koncertem w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego.
„Kobieta w krzywym zwierciadle. Pół żartem - pół serio” to teksty satyryczne o płci pięknej, których autorką jest warszawianka Katarzyna Skoruch. Spektakl pod patronatem Dariusza Reśko, burmistrza Krynicy odbył się w sali koncertowej Pijalni Głównej 16 marca (piątek)
18 letnia Wiola Marcinkiewicz piosenką „Show must go on” grupy „Queen” zainauguruje dziś o godz 20. (17 marca) Galę Boksu Zawodowego, w której wystąpi kryniczanin Paweł Kołodziej. Następnie na ringu zaśpiewa „We are rock you” również z repertuaru legendarnego zespołu.
„Wieś Małopolska przed pół wiekiem” - autorska, retrospektywna wystawa fotografii zmarłego dwa lata temu Adama Czarnowskiego. Ekspozycja, prezentowana w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego, jest dokumentem kraju z lat 50, 60 i 70. oraz plonem wieloletnich wędrówek autora.
Pełnym humoru i elegancji były „Arie spod Familoka” - nowy satyryczno - wokalny program Mariana Makuli, śląskiego satyryka, związanego m.in. z kabaretem „Rak”. Artysta przełożył na śląski język największe hity operetkowe i połączył je przezabawnymi komentarzami.
W Pijalni Głównej (11 marca) odbyło się przesłuchanie dzieci i młodzieży do zespołu muzycznego. Na casting zgłosiło się 17 kandydatów (od 7 do 14 lat) z Krynicy - Zdroju, Nowego Sącza i okolic.Wśród nich znajdują się prawdziwe perełki wokalne.
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań” zaprosiło dzisiaj do Pijalni Głównej na koncert z okazji Dnia Kobiet. Każda pani otrzymała kwiatek wykonany z bibuły na zajęciach przez podopiecznych ośrodka.
W Muzeum Nikifora (8 marca) odbył się wernisaż malarstwa Zbigniewa Abrama, należącego do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Chociaż artysty mieszka na stałe w Nowym Sączu, jest malarzem Krynicy.