Artykuły

Barwne widowisko baletowe "Miniatur".

Barwne widowisko baletowe „Miniatur”.

2014-10-30 | Kultura i rozrywka | Krynica
Barwne widowisko baletowe dla publiczności przygotował w sobotę, 25 października Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury”. Przedstawienie, które tancerki zaprezentowały w sali balowej Starego Domu Zdrojowego zgromadziło tłumy widzów.
Muszyna - okiem obektywu. Pierwsze miejsce dla Wojciecha Andryszczaka.

Muszyna - okiem obektywu. Pierwsze miejsce dla Wojciecha Andryszczaka.

2014-10-30 | Kultura i rozrywka | Krynica
Najlepsze zdjęcia, nadesłane na konkurs „Muszyna widziana okiem obiektywu” trafiły na wystawę do Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego. I i III miejsce zajęły prace Wojciecha Andryszczaka, zaś II – Kuby Pyrcia.
 SEZON OPEROWY 2014/2015 w Kijów.Centrum  pod patronatem  MTV24.TV

SEZON OPEROWY 2014/2015 w Kijów.Centrum pod patronatem MTV24.TV

2014-10-28 | Kultura i rozrywka | Kraków
The Metropolitan Opera w Nowym Jorku to jeden z najznamienitszych teatrów operowych świata, a na jego scenie występują największe gwiazdy opery i baletu. Od kilku sezonów, nowojorskie produkcje transmitowane są na żywo do kin w setkach miast całego świata, w tym również do kina Kijów.Centrum w Krakowie. Za sprawą tychże spektakli, widzowie mogą odkryć światowe tytuły operowe w najlepszych inscenizacjach. Ponadto technika filmowa pozwala na obejrzenie widowisk z bliska w doskonałej jakości obrazu, a widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie, tuż obok śpiewających artystów. Krystalicznie czysty dźwięk przestrzenny sprawia, że widzowie czują się nim otoczeni, tak jakby właśnie rozpoczynali spektakl razem z orkiestrą MET w Nowym Jorku.
Anna Wieczerniak- mistrzyni spokoju   poleca  MTV24.TV

Anna Wieczerniak- mistrzyni spokoju poleca MTV24.TV

Specjalnie dla widzów MTV24.tv , prezentujemy sylwetkę Anny Wieczerniak ."Sztuka jest dla mnie stanem duszy. A dusza jest święta!"- powiedział jeden z najwybitniejszych artystów XX wieku, który po dziś dzień ma ogromny wpływ na współczesnych twórców.
Zasłużeni i znani kryniczanie doczekali się publikacji.

Zasłużeni i znani kryniczanie doczekali się publikacji.

2014-10-27 | Kultura i rozrywka | Krynica
Leon Nowotarski, Julian Zawadowski, Stefan Półchłopek, a także rodzina Nitribittów, Kmietowiczów, Dutkiewiczów. Te i wiele innych życiorysów można odnaleźć w książce „Zasłużeni i znani, spoczywający na cmentarzu przy ul. Cmentarnej w Krynicy – Zdroju” autorstwa Władysława Maternickiego.
Londyn okiem podróżnika Andrzeja Pasławskiego

Londyn okiem podróżnika Andrzeja Pasławskiego

2014-10-24 | Kultura i rozrywka | Krynica
Biblioteka Publiczna zaprosiła we środę, 22 października na wycieczkę po Londynie niestandardowym szlakiem podróżnika i fotografa Andrzeja Pasławskiego. Spotkanie odbyło się w ramach cyklicznego Klubu Podróżnika.
Poszukiwanie własnego miejsca w geografii duszy.

Poszukiwanie własnego miejsca w geografii duszy.

2014-10-24 | Kultura i rozrywka | Krynica
Galeria „Pod Kasztanem” obchodzi piętnastolecie swojego istnienia. Z tej okazji, we środę, (22 października) w siedzibie przy ul. Kraszewskiego 31 odbyło się jubileuszowe spotkanie twórców, przyjaciół i sympatyków.
W sali balowej śpiewali laureaci konkursów muzycznych.

W sali balowej śpiewali laureaci konkursów muzycznych.

2014-10-19 | Kultura i rozrywka | Krynica
W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych w sali balowej Starego Domu Zdrojowego wystąpili (18 października) Roksana Wardenga (mezzosopran) i Oskar Jasiński (tenor). Śpiewakom akompaniowała Mirella Mallorny (fortepian).Koncertu wysłuchał m.in. Stanisław Sorys, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.
Wystartował nowy portal biznesowy , poleca MTV24.TV

Wystartował nowy portal biznesowy , poleca MTV24.TV

Wczoraj (17.X.2014 o godzinie 20.00 ruszył oficjalnie trzeci już portal wydawnictwa I.D.MEDIA - www.magazynlbq.pl o tematyce prawno-biznesowej. Oprócz takich działów jak PRAWO, BIZNES, LUDZIE SUKCESU pojawią się tematy związane z MODĄ, WNĘTRZEM I DESIGNEM, COACHINGIEM I PODRÓŻAMI. Redakcja nie zapomina również o SZTUCE i KULTURZE. Podobnie bowiem jak w przypadku magazynu Imperium Kobiet i Law Business Quality - mocno wspiera i promuję polską kulturę, świat muzyki, teatru i filmu.
Galeria "Pod Kasztanem" świętuje 15. lecie.

Galeria „Pod Kasztanem” świętuje 15. lecie.

2014-10-17 | Kultura i rozrywka | Krynica
Do 23 listopada w krynickim Muzeum Nikifora oglądać można wystawę „Paleta Barw” Stowarzyszenia Twórców Galeria „Pod Kasztanem”. Galeria w tym roku obchodzi piętnastolecie swojego istnienia.
Law Business Quality  dla MTV24.TV  :Mohammad Zahoor. Miliarder ze stali

Law Business Quality dla MTV24.TV :Mohammad Zahoor. Miliarder ze stali

Specjalnie dla widzów telewizji MTV24.TV , nasz partner prasowy Law Business Quality prezentuje wywiad z Mohammad Zahoor - Miliarder ze stali. MTV24.TV dziękuje Ilonie Adamskiej i producentowi pobytu w Warszawie Kamaliya i jej męża firmie Music Media Press.
Tomasz Raczek debiutuje na rynku muzycznym , premiera  03.11.2014 ,  poleca : MTV24.TV

Tomasz Raczek debiutuje na rynku muzycznym , premiera 03.11.2014 , poleca : MTV24.TV

Tomasz Raczek. Sztuka słuchania filmów. Przeboje to bezprecedensowe wydawnictwo na polskim rynku muzycznym. Jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy filmowych podjął się zadania, w którym po raz pierwszy przedstawia swój oryginalny punkt widzenia na muzykę filmową. Płyta ukaże się 3 listopada br. nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ.
Fotografia według aktorów. Tyszkiewicz, Szapołowska i inni.

Fotografia według aktorów. Tyszkiewicz, Szapołowska i inni.

XVIII Jesiennemu Festiwalowi Teatrów, który odbywa się w dniach 4 - 19 października w nowosądeckim MOK, towarzyszy wystawa "Fotografia według aktorów". Ekspozycja przedstawia 75 zdjęć wykonanych przez znakomitych artystów, wśród których są Hanna Banaszak, Grażyna Szapołowską, Beata Tyszkiewicz czy Karol Strasburger.
Muszyna. Jarmark powrócił na muszyński rynek.

Muszyna. Jarmark powrócił na muszyński rynek.

2014-10-16 | Kultura i rozrywka | Krynica
Pokazy rękodzieła polskich i słowackich twórców, kiermasz produktów regionalnych, degustacje, a także występy zespołów i pokaz oręża ( stroje , broń), wystrzały z armaty, gry i zabawy. W takich atrakcjach można było uczestniczyć (11 października) podczas Jarmarku w Muszynie.
Przegląd dorobku kultury rusińskiej i łemkowskiej.

Przegląd dorobku kultury rusińskiej i łemkowskiej.

2014-10-15 | Kultura i rozrywka | Krynica
Panichidą i złożeniem kwiatów na mogile Epifaniusza Drowniaka, „Nikifora” rozpoczęło się VIII Międzynarodowe Biennale Kultury Łemkowskiej/Rusińskiej w Krynicy – Zdroju. Podczas dwóch dni (10 i 11 października) zaprezentowano przegląd dorobku kultury rusińskiej i łemkowskiej,
Anna Seniuk w "Obietnicy Poranku".

Anna Seniuk w „Obietnicy Poranku”.

Anna Seniuk i Grzegorz Małecki wystąpili (13 października) na scenie sądeckiego MOK w spektaklu „Obietnica poranka” , na podstawie autobiografii Romaina Gary’ego. Aktorzy byli gośćmi XVIII Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Nowym Sączu.
12
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica