Barwne widowisko baletowe „Miniatur”.

Barwne widowisko baletowe "Miniatur".
Barwne widowisko baletowe dla publiczności przygotował w sobotę, 25 października Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury”. Przedstawienie, które tancerki zaprezentowały w sali balowej Starego Domu Zdrojowego zgromadziło tłumy widzów.

Zespół Tańca Artystycznego "Miniatury", będący bardzo dobrą wizytówką Krynicy, istnieje od ponad 25 lat. Powstał w 1986 roku, a jego założycielem był artysta baletu i choreograf, Władysław Szlęk. W swoim dorobku zespół ma kilkaset przedstawień, liczne koncerty zarówno w kraju, jak i zagranicą / Słowacja, Włochy /.
    W "Miniaturach" tańczy około 70 dziewcząt w wieku od 6 do 18 lat z Krynicy - Zdroju i okolic. Przepiękne tańce baletnic, ich kolorowe stroje zawsze przyciągają uwagę widowni, która nagradza występy gromkimi brawami. Zespół prezentuje sztukę tańca i baletu na najwyższym poziomie. Choreografia układana jest do najpiękniejszych fragmentów muzyki baletowej. Na koncert Zespołu Tańca Artystycznego "Miniatury" Burmistrz oraz Centrum Kultury w Krynicy - Zdroju.

Małgorzata Kareńska fot. A. Gulewicz.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica