Brunetki, blondynki. Wieczór z Janem Kiepurą.

Brunetki, blondynki. Wieczór z Janem Kiepurą.
W tym roku przypada 45. rocznica śmierci Jana Kiepury, wielkiego polskiego tenora, związanego z Krynicą. Cieszący się międzynarodową sławą śpiewak okresu międzywojennego, odnosił sukcesy na scenach teatrów świata, w salach koncertowych i na ekranie kinowym. 

Urząd Miejski, Uzdrowisko Krynica - Żegiestów S.A. oraz Centrum Kultury 6 i 7 października (czwartek, piątek) zaprosili na dwa wyjątkowe koncerty do  "Patrii".  jedynego polskiego domu Jana Kiepury. W koncertach wystąpił tenor z Sosnowca Jarosław Wewióra. Śpiewakowi towarzyszyła Orkiestra Zdrojowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy. W programie znalazły się najpiękniejsze arie, piosenki i pieśni z repertuaru artysty, w tym m. in "Brunetki, blondynki",  "Ninon", "La donna e Mobile", "Granada", "O sole mio", "Santa Lucia".
    Artystyczne wydarzenie  dopełnił pokaz mody z okresu międzywojennego, który zaprezentowała warszawska Grupa Rekonstrukcji Historycznych BLUSZCZ, wspomagana dziewczętami z zespołu „Miniatury” i Krynickiej Organizacji Turystycznej. Oprócz muzyki można było obejrzeć wyjątkową wystawę fotografii „Krynica czasów Kiepury”, przygotowaną przez Grażynę Lubańską - historyka, dyrektora Biblioteki Publicznej.
 
(MK)
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica