Część pieniędzy z koncertu „Arki Noego”- dla potrzebujących.

Część pieniędzy z koncertu "Arki Noego"-  dla potrzebujących.
W niedzielę, 7 lutego w ramach cyklu „Krynica – Źródłem Kultury” wystąpi dziecięcy zespół „Arka Noego”. Część pieniędzy z tego koncertu zostanie przekazana Grupie Charytatywnej im. św. Brata Alberta, działającej przy krynickiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Ksiądz Bogusław Skotarek, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Krynicy - Zdroju wraz z Grupą Charytatywną im. św. Brata Alberta, od lat organizują pomoc osobom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Starają się o to, aby najuboższym, w trudnym okresie zimy, nie zabrakło chleba. Każdego miesiąca grupa rozdaje kilkaset bochenków. Po pomoc zgłaszają się rodziny, osoby samotne i bezdomne. – "Pieniądze zbieramy podczas przykościelnych składek" – wyjaśnia ksiądz proboszcz Bogusław Skotarek – "W naszym działaniu kierujemy się słowami św. Alberta Chmielowskiego. Powiedział on, że powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole i z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, gdy jest głodny".
   W pomoc zaangażowało się również Uzdrowisko Krynica – Żegiestów S.A, pomysłodawca i główny organizator cyklu „Krynica – Źródło Kultury”, które część pieniędzy ze sprzedaży biletów z koncertu „Arki Noego” przekaże grupie księdza Skotarka. – „Spółka to nie tylko generowanie zysków. Nasza działalność wpisuje się także w życie i potrzeby lokalnej społeczności. Szczególnie teraz, gdy UKŻ stanęło na nogach i osiągnęło zaplanowane zyski, możemy pomagać angażując się w tego typu akcje". - mówi Jarosław Wilk, prezes Uzdrowiska Krynica Żegiestów S.A  – „Warto dodać, że dzięki osiągniętym zyskom mogliśmy stworzyć, w ciągu ostatnich dwóch lat, 80 dodatkowych miejsc pracy, co jest równie ważne dla ogólnej sytuacji w naszym regionie". – „Wszyscy możemy wesprzeć szczytny cel, bo jak śpiewa Arka Noego: „Taki duży, taki mały może świętym być...” Liczymy na przybycie nie tylko najmłodszych miłośników Arki”. – dodaje proboszcz Bogusław Skotarek, który zaznacza, że zebrane pieniądze zasilą również kasę tutejszego „Caritasu”

(MKfot. materiały prasowe

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica