Eleni wystąpi z koncertem w Pijalni Głównej

Eleni wystąpi z koncertem w Pijalni Głównej
Helena Dzoka piosenkarka, kompozytorka i gitarzystka występująca pod pseudonimem artystycznym Eleni zaśpiewa 28 lutego (czwartek) na koncercie w krynickiej Pijalni Głównej. Obecnie artystka koncertuje ze swoim zespołem pod kierownictwem Kostasa Dzokasa.

Eleni urodziła się w Bielawie niedaleko Wrocławia w rodzinie greckich emigrantów osiadłych w Polsce w latach 50. Dzięki tradycjom rodzinnym z muzyką zetknęła się już w dzieciństwie. Jest absolwentką średniej szkoły muzycznej w klasie gitary. Jako piosenkarka zadebiutowała w zespole „Niezapominajki”, a następnie w licealnym tercecie "Ballada". Po maturze została solistką zespołu „Prometheus”. Pierwszą płytę długogrającą "Po słonecznej stronie życia" nagrała w 1977 roku.
   W swoim repertuarze posiada wiele standardów światowych. Wylansowała i wyprowadziła na pierwsze miejsca krajowych list przebojów takie utwory jak: "Do widzenia mój kochany", "Bawmy się, śmiejmy się", "Chcę kochać", "Za wszystkie noce", "Na miłość nie ma rady", "Ballado, hej" i "Miłość jak wino". Piosenkarka wygrywała plebiscyt "Lata z Radiem" za co uhonorowano ją tytułem "Królowej Polskiej Piosenki. W roku 1986 otrzymała bardzo prestiżową nagrodę "Victora". Oprócz występów na większych krajowych scenach, śpiewała kilkakrotnie w Paryżu oraz Szwecji, stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.
    Piosenkarka związana jest z firmą fonograficzną HELLENIC, która wznowiła niemalże całą dyskografię Eleni na kasetach i płytach CD.
 
(MK) foto. okładka płyty ELENI
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Eleni, własne

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica