Europejskie Dni Operowe w Krakowie i Nowym Sączu ( 10-11.V.2014 ) poleca: Małopolskie.TV

Europejskie Dni Operowe w Krakowie i Nowym Sączu ( 10-11.V.2014 ) poleca: Małopolskie.TV
Małopolskie.TV poleca
Serdecznie zapraszamy na Europejskie Dni Operowe, które odbędą się 10 i 11 maja w Krakowie oraz w Nowym Sączu. Ich organizatorem już po raz drugi (poprzednio w 2012 r.) jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu przy współpracy Opery Krakowskiej. W tym samym czasie podobne wydarzenia będą miały miejsce w kilkudziesięciu krajach Europy.

Europejskie Dni Operowe zostaną zainagurowane w sobotę 10 maja o godz. 16.00 w Operze Krakowskiej debatą, której moderatorem będzie prof. dr. hab. Józef Opalski, z udziałem Andrieja Sukhanova oraz Roberta Drobniucha. Aż do wieczora trwać będą tam otwarte dla widzów warsztaty poświęcone realizacji spektakli operowych, inspirowanych dziełami Williama Szekspira, z udziałem twórców z Polski, Czech i Słowacji. Zaplanowaliśmy też otwartą próbę solistów, baletu, chóru i orkiestry Opery Krakowskiej.

W niedzielę 11 maja o godz. 18.30 na dziedzińcu MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu rozpocznie się spotkanie artystyczne trzech teatrów: Opery Krakowskiej (Polska), Państwowego Teatru w Koszycach (Słowacja) i Narodowego Teatru w Brnie (Czechy) w 450. rocznicę urodzin Williama Szekspira. Podczas wieczoru zatytułowanego "Miłość, podobno, muzyką się żywi." usłyszymy fragmenty słynnych dzieło operowych w wykonaniu znakomitych artystów polskich i zagranicznych.

To wydarzenie jest częścią projektu "Małopolskie instytucje kultury w sieci współpracy Opera Europa" realizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, partnerzy przedsięwzięcia: Opera Krakowska, Capella Cracoviensis, Państwowy Teatr w Koszycach (Słowacja), Narodowy Teatr w Brnie (Czechy) i Opera Europa.

Informacje organizacyjne dla widzów
Na warsztaty w Krakowie wstęp wolny - rezerwację prowadzi Opera Krakowska, tel.: 12 296 62 62 (63), e-mail: bilety@opera.krakow.pl, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Rezerwacja rozpoczyna się 28 kwietnia 2014 r., godz. 8:00.
Wstęp na spotkanie artystyczne trzech teatrów operowych na podstawie bezpłatnych wejściówek, które można będzie otrzymać w kasie MCK SOKÓŁ od 28 kwietnia 2014 r.
Uwaga: w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych spotkanie artystyczne w dniu 11 maja odbędzie się w sali im. Lucjana Lipińskiego MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Poleca : MAŁOPOLSKIE.TV

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica