Gdy zgaśnie słońce. Charytatywnie z raperem Marcinem „Kali” Gutkowskim.

Gdy zgaśnie słońce. Charytatywnie z raperem Marcinem "Kali" Gutkowskim.
W niedzielę (22 września) na krynickim Deptaku wystąpił Marcin Gutkowski, o pseudonimie artystycznym "Kali". Raper zaprezentował repertuar ze swojego drugiego solowego albumu "Gdy zgaśnie Słońce", w tym utwór tytułowy. Koncert zgromadził tłumy młodych fanów rapu.

- To miasto szczególne dla mnie. Rodzina od strony mojego ojca pochodzi z Krynicy. Znam więc je, jak własną kieszeń. – powiedział na wstępie raper Kali. - Zebraliśmy się tu w szczytnym celu, aby – w czasach kultu pieniądza - pomagać sobie. Jesteśmy, bo mamy dobre serce. – dodał, wrzucając do puszki „mały zasiłeczek”. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Małopolskie Serce.
Raper Kali kojarzony jest z zespołem hip - hopowym Firma. Działalność artystyczną rozpoczął w 1998 roku. Od dwóch lat kontynuuje swoją solową karierę. Współtworzy także kolektyw Ganja Mafia. „Gdy zgaśnie Słońce” jest drugim solowym albumem Marcina Gutkowskiego. Premiera odbyła się wiosną ubiegłym roku. Obok Marcina Gutkowskiego na krynickiej estradzie zaprezentowali się też: Studio Legal, NPM oraz Butterfly Crew.
     Organizatorzy koncertu: Małopolskie Serca i Urząd Miasta w Krynicy – Zdroju.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica