II Międzynarodowy Festiwal „U Źródeł – Pry Dżerełach"

II Międzynarodowy Festiwal "U Źródeł – Pry Dżerełach"
W dniach 23 – 30 lipca Fundacja Ars Activa zaprosiła na Międzynarodowy Festiwal „U Źródeł - U Dżereł. Wydarzenie odbyło się w Muszynie, Nowicy, Bereście oraz na Słowacji – w Bardejovie.
 
Koncert „Wieczór z muzyką żydowską” w wykonaniu Freylachs Ensamble, który odbył się (30 lipca) w bardejowskiej synagodze zakończył Festiwal „U Źródeł" - unikalne przedsięwzięcie artystyczne, prezentujące muzykę klasyczną połączoną z recytacją poezji. – „Podczas festiwalu zaprezentowano muzykę inspirowaną elementami przyrody, gór, zdrojów, sacrum oraz kultury łemkowskiej. Muzykę tworzoną na przestrzeni wieków z wyższych potrzeb, dla której inspiracją była wiara, myśl, słowo" – mówi Ewa Monczak, z Fundacji Ars Activa – „Dodatkową atrakcję stanowiła recytacja poezji łemkowskiej, czytanie legend w oryginalnym języku łemkowskim,  w tłumaczeniach na język polski oraz cykl prelekcji. 
    W ramach tegorocznej, drugiej edycji festiwalu, odbyło się 12 koncertów i 4 prelekcje. Wydarzenie  gościło głównie w Krynicy – Zdroju, która stała się centrum festiwalu. Ponadto impreza z 2 koncertami zawędrowała do Bardejowa oraz,  z pojedynczymi  do Muszyny, Nowicy i Berestu.  Organizator: Fundacja Ars Activa
 
(MK) fot. aut 

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica