IMPERIUM KOBIET dla MTV24.TV : Maggie Piu W drodze do wielkiej sławy

IMPERIUM KOBIET dla MTV24.TV :  Maggie Piu W drodze do wielkiej sławy
Poleca : IPERIUM KOBIET & MTV24.TV
Architekt, malarka, ilustratorka, dziennikarka. Wystawia swoje malarstwo w Polsce i za granicami. Ma w dorobku ponad 40 wystaw indywidualnych i udziałów w wydarzeniach artystycznych w Krakowie, Warszawie, Londynie, Katowicach, Lwowie, Wrocławiu i innych miastach.

Jej cykl artykułów „Szminką i cieniem ‒ czyli o artystach mniej znanych” ukazywał się w 2012 i 2013 roku w krakowskim czasopiśmie „Lounge”. Artykuły, wywiady czy publikacje dotyczące Maggie Piu można znaleźć w takich magazynach, jak: „Glamour”, „Twój Styl”, „Double Vizion”, „Eksmagazyn”, „Vogue.it”, „Artysta i Sztuka”, „Fantastyka”, „Lounge Magazyn”, „Label Magazyn” i wielu innych.

Historia jej malowania zaczęła się dużo wcześniej, niż Maggie Piu się urodziła. Wuj Kazimierz Smuczak wraz ze znanym prof. Janem Rosenem malował na przełomie XIX/XX wieku ornamenty i freski w wielu kościołach, m.in. Katedrze Ormiańskiej we Lwowie czy Kaplicy Herbów w Wiedniu. Również ojciec, Zygmunt Bieniek, rzeźbiarz i metaloplastyk miał na koncie wiele realizacji w okolicach rodzinnego Rytra i Nowego Sącza.

Małgorzata Bieniek-Strączek jako zawód wybrała architekturę, ale nawet na studiach nie porzuciła rysowania i często wystawiała swoje dzieła w Krakowie i Warszawie. Nie były to wówczas ekskluzywne galerie sztuki, ale miejsca żywe, związane z tworzeniem, pełne ludzkiej energii. Po jednej z takich wystaw została zauważona przez profesora Wiktora Zina. Ten ceniony polski rysownik i znawca sztuki napisał w jej księdze pamiątkowej: „Jestem zachwycony zaprezentowanymi na wystawie rysunkami Pani Małgorzaty Bieniek, olbrzymi talent, elegancja przedstawianych form, precyzja i świadomość celu; sądzę, że przed autorką ścieli się droga wielkiej sławy”.

W 2010 roku powróciła z pełnym zaangażowaniem do kontynuowania swojej największej pasji – malowania i porzuciła architekturę. Przybrała pseudonim artystyczny Maggie Piu i wciąż z sukcesem powiększa grono swoich fanów. Maggie Piu bierze czynny udział w aukcjach charytatywnych, jest szczególnie związana ze stowarzyszeniem „Piękne Anioły”, których jest członkiem honorowym, ale również ofiarowała obrazy na rzecz rzeszowskiego hospicjum dla dzieci czy krakowskiej fundacji „Hipoterapia”, wielu aukcji i innych podobnych przedsięwzięć.

Zamieszczone w „Imperium Kobiet” obrazy pochodzą z ostatniej malarskiej serii „Popdiva”, którym poświęciła ostatni rok. Kobieta, opera, moda, piękno kobiecego ciała, zagmatwane operowe tragedie i wplecione symbolicznie inspiracje modowe, perfekcyjnie wykończone detale, bogata ornamentyka to cała charakterystyka malarsko-rysunkowego stylu Maggie Piu. Wśród pop-diw znajdziemy np. Beyoncé jako Madame Butterfly czy Jennifer Lopez jako Carmen.

Oryginalne obrazy z tej serii można zobaczyć na żywo na wystawie w samym sercu Krakowa w „Butiku Louve” w „Pasażu 13” oraz przeczytać o nich na blogu prowadzonym przez Maggie osobiście na www.maggiepiu.blogspot.com.

 IMPERIUM KOBIET  dla  widzów telewizji MTV24.TV
 Specjalne podziękowania  dla ILONY ADMSKIEJ  ( I.D.MEDIA )
 Opracował : MUSIC  MEDIA PRESS dla MTV24.TV
"MUZYCZNE LATO 2015 MTV24.TV ( czerwiec - wrzesień ) : relacje z koncertów, festiwali , promocje fonograficzne, wywiady, konkursy z nagrodami , dyskoteki "live" wydania list przebojów MTV24.TV
Tego lata będziemy w : SOPOT , KRYNICA-ZDRÓJ , MUSZYNA , OPOLE , ZGORZELEC , GDYNIA
Relacje z "Muzycznego Lata 2015" na antenie MTV24.TV
MIMOZA - wypoczynek przez cały rok ( www.ow-mimoza.pl ) partnerem akcji MTV24.TV
PROMIXX - zaprasza na "Muzyczne Lato 2015 MTV24.TV" i zdrowy tryb życia przez cały rok ( www. promixx. com )

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica