IRA - 30. lat na scenie. Na koncert przyciągnął tłumy fanów.

IRA - 30. lat na scenie. Na koncert przyciągnął tłumy fanów.
W ostatni weekend w krynickiej Pijalni Głównej odbyły się dwa, przedostatnie koncerty w ramach cyklu „Krynica źródłem Kultury”. W piątkowy wieczór przed publicznością wystąpił zespół „IRA”, obchodzący 30. lecie obecności na scenie.
 
IRA jest zespołem rockowym, który od początku swojego istnienia na koncerty przyciąga tłumy fanów. Przeboje takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” rozgrzewają publiczność.
       Koncert w Pijalni Głównej rozpoczął się od utworu „Powtarzaj to”, promującego ostatni album „My”. Premiera krążka zbiegła się z jubileuszem 30. lecia pracy artystycznej grupy. Znajduje się na nim dziesięć dynamicznych utworów.
    Publiczność śpiewała z wokalistą Arturem Gadowskim utwory, w tym „Parę chwil”, „Taki sam”, „Ikar”, ”Wybacz”. Po rockowej części nadszedł czas na wyciszenie i akustyczne brzmienia, aby koncert zakończyć koncert mocniejszą, rockową aranżacją.
  Skład zespołu Artur Gadowski (śpiew, gitara elektryczna), Piotr Sujka (gitara basowa), Wojciech Owczarek (perkusja), Sebastian Piekarek (gitara elektryczna) & Piotr Konca (gitara elektryczna).
     IRA supportował zespół „Bezsensu”, finalista festiwalu „Hej Fest” na Gubałówce. Grupa zaprezentowała swoje utwory z krążka "Wszystko i nie tylko wszystko" , wydanego w 2015 roku oraz kilka utworów zapowiadających nowe wydawnictwo.

 (MK)
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica