Jarosław Śmietana, gwiazda I Krynickiej Wiosny Jazzowej w szpitalu.

Jarosław Śmietana, gwiazda I Krynickiej Wiosny Jazzowej w szpitalu.
Znakomity muzyk jazzowy Jarosław Śmietana, który kilkarotnie koncertował w Krynicy - Zdroju  w połowie stycznia trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację mózgu. Ostatni i jedyny koncert - wspólnie z Andrzejem Olejniczakiem, Adamem Kowalewskim i Adamem Czerwińskim - zagrał 12 stycznia. 

     Jarosław Śmietana jest swingującym muzykiem jazzowym, w którego grze słychać także nowoczesne style. W Krynicy - Zdroju koncertował m.in. w Jacks Place Club" (Hotel Prezydent") i Restauracji "Hydropatia" (2011). W ubiegłym roku uczestniczył również w I Krynickiej Wiośnie Jazzowej na krynickim Deptaku. Pod Górą Parkową muzyk występował m.in. z zespołem "Power Of Trio" w składzie: Krzysztof Ścierański i Adam Czerwiński, a także z Wojciechem Karolakiem (organy hammonda) oraz Billem Nealem, wokalistą i saksofonistą z Australii.
     W połowie stycznia bieżącego roku u Jarosława Smietany lekarze stwierdzili guza mózgu. W Bydgoszczy przeszedł operację, a na początku marca - został przewieziony do krakowskiej lecznicy. Obecnie gitarzysta zmaga się z niedowładem lewej strony ciała i przechodzi rehabilitację. 15 kwietnia w warszawskim Teatrze Capitol odbędzie się koncert charytatywny dla niego, w którym wystąpią m.in. Adam Czerwiński, Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski, Ewa Bem, Andrzej Jagodziński Trio. W maju został zaplanowany kolejny koncert, z udziałem Nigela Kennedy` ego.

red. Małgorzata Kareńska foto arch.
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, strona artysty

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica