Koncert duetu: Ewelina Listwan & Krzysztof Dziurbiel.

Koncert duetu: Ewelina Listwan & Krzysztof Dziurbiel.
W Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy – Zdroju publiczność wysłuchała koncertu duetu  młodych muzyków: Eweliny Listwan (skrzypce) & Krzysztofa Dziurbiela (fortepian).
 
 W programie koncertu Eweliny Listwan – skrzypce i Krzysztofa Dziurbiela - fortepian znalazły się Sonata „Wiosenna” (op. 24) L. van Beethovena oraz  III Sonata c- moll E. Griega.
   Ewelina Listwan urodziła się 1992 w Nowym Sączu. Na skrzypcach zaczęła grać mając 4 lata. Jest absolwentką nowosądeckiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina. Studia licencjackie ukończyła na Akademii Muzycznej w Krakowie, zaś magisterskie w hiszpańskim Madrycie.
  Jest laureatką konkursów krajowych i europejskich, w tym III nagrody w Wojewódzkim Konkursie Twórczości „Triada”(Kraków), I nagrody oraz nagrody specjalnej - za wykonanie utworu kompozytora XX-ego wieku na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych im. Bohdana Warhala w Dolnym Kubinie na Słowacji.
   Brała udział w międzynarodowych kursach mistrzowskich, na których zagrała z orkiestrą warsztatów, wraz z wirtuozami największych polskich i zagranicznych uczelni, w tym Krzysztofem Śmietaną (Londyn), Bartoszem Bryłą (Poznań), Janem Staniendą (Warszawa). Uczestniczyła w Festiwalu Muzyki Dawnej we Lwowie, a w Niemczech wraz z polsko - niemiecką orkiestrą wykonała solo skrzypcowe suity z baletu Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie”. W 2015 roku nagrywała w RTVE (Radio Televisión Española).
   Jej pasją, poza muzyka – jest literatura, głównie filozoficzna oraz poezja, w szczególności Bolesława Leśmiana. Za wyjątkowo inspirujące uważa „Dziady” Adama Mickiewicza. Uwielbia podróże, a największe emocje wzbudza w niej Skandynawia i Tatry. Jej marzeniem jest zagrać z Joshuą Bell i Marthą Argherich w KKL w Lucernie (Szwajcaria).
  Krzysztof Dziurbiel pochodzi z Muszyny. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej I st. w Krynicy – Zdroju (klasa mgr. Danuty Jarząbek) i Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Nowym Sączu. Studiował w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula w krakowskiej Akademii Muzycznej. Obecnie kontynuuje studia muzyczne w austriackim Grazu. (Universität für Musik und Darstellende Kunst Graz)
   Zdolny, ambitny i utalentowany, w latach 2003 – 2011 był stypendystą fundacji „Almanachu Muszyny”. Uczestniczył w kursach pianistycznych, prowadzonych przez takich mistrzów fortepianu jak m.in.: : Mariola Cieniawa, Irina Rumiancewa, Elżbieta Karaś - Krasztel, Andrzej Pikul, Adam Wodnicki, Konstanze Eickhorst, Boris Bloch, Paul Badura - Skoda.
    Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle (2008, 2009, 2010 - II nagroda). W roku 2011 zdobył drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Petara Konjovica w Belgradzie. Cztery lata później uczestniczył w 61. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Marii Canals w Barcelonie.

Małgorzata Kareńska fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica