Konkurs Muzeum Okręgowego na Tradycyjną Palmę Wielkanocną.

Konkurs Muzeum Okręgowego na Tradycyjną Palmę Wielkanocną.
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zachęca do udziału w konkursie na „Tradycyjną palmę wielkanocną”, którego celem jest kultywowanie tradycji roku obrzędowego, a także edukacja młodych ludzi w zakresie poznania obyczajów i zwyczajów regionalnych, ochrona dziedzictwa narodowego i kulturowego Sądecczyzny.

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu (oddział Sądecki Park Etnograficzny) organizuje konkurs na „Tradycyjną palmę wielkanocną”. Wykonane przez uczestników palmy uatrakcyjnią ekspozycję Sądeckiego Parku Etnograficznego.  Konkurs skierowany jest do mieszkańców Nowego Sącza i okolic. Ocenie poddane będą: sposób wykonania palmy, wykorzystanie tradycyjnych materiałów, zdobnictwo oraz inwencja artystyczna i pomysłowość. Prace powinny być wykonane z materiałów tradycyjnych (leszczyna, gałązki wierzby z baziami, barwinek, leśny bluszcz, bukszpan, trawa trzciniasta, kwiaty z bibuły, itp.). Technika wykonania może być dowolna.
     Palmy należy przynieść do Sądeckiego Parku Etnograficznego 9 kwietnia, do godz. 8.45.  Prace oceni Komisja Artystyczna, powołana przez Dyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Przewiduje się przyznanie nagród pieniężnych oraz wyróżnień złożonych z publikacji książkowych.  Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 9 kwietnia, w Sądeckim Parku Etnograficznym, po liturgii mszy świętej, w Kościele św. Piotra i Pawła ok. godz. 10.30.
  Wybrane palmy zostaną zaprezentowane na ekspozycji SPE. Wszelkich informacji udziela Barbara Romańska, Sądecki Park Etnograficzny, 33-300 Nowy Sącz, ul. Długoszowskiego 83 b, tel. 0-18 441 44 12.

(MK). 

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Muzeum Okręgowe NS

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica