Kossakowska i Miczek laureatami „Skarbów Małopolski”.

Kossakowska  i Miczek laureatami "Skarbów Małopolski".
Małgorzata Kossakowska (kategoria artystyczna) i Janusz Miczek (dokument) zostali laureatami nagród XVII edycji konkursu fotograficznego "SKARBY MAŁOPOLSKI 2017 – …miasto moje, a w nim…".
 
W kategorii "Fotografia artystyczna" I nagroda przypadła Małgorzacie Kossakowskiej za cykl zdjęć, w niebanalny sposób ukazujących architekturę Nowego Sącza, odbitą w wodzie po deszczu. - To nie są zdjęcia zaplanowane, to bardziej są sceny zaobserwowane. Chodzę tutaj latami do pracy i nigdy tego nie zauważyłam, aż w końcu dorosłam do tego, że tak pięknie odbija się w tej wodzie bazylika czy kamienice w rynku. To są obrazy trochę w kategorii 3D, bo nałożone są na siebie trzy obrazy, architektura, woda z kałuż i elementy płytek chodnikowych. To daje perspektywę i dynamizm tych fotografii – mówi autorka.
    Laureatem pierwszej nagrody w kategorii „dokument” został Janusz Miczek.  Wśród najwyżej ocenionych zdjęć znajduje się ujęcie małego chłopca, z ciekawością przyglądającego się Orkiestrze Straży Granicznej, zza płyt nagrobnych na nowosądeckim starym cmentarzu. To symboliczne zespolenie przeszłości z teraźniejszością, historii i dnia dzisiejszego wzbudziło największe uznanie jury.  Konkurs zorganizowany został przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Przedsięwzięcie objął honorowym patronatem prezydent miasta, fundator 1. nagrody w kategorii "Dokument".

(MK). fot. UM NS
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica