Królewna Śnieżka - preludium 51. Festiwalu im. Jana Kiepury.

Królewna Śnieżka - preludium 51. Festiwalu im. Jana Kiepury.
Baśń braci Grimm „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” zainspirowała Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury” do wystawienia spektaklu baletowego. Wczoraj (11 sierpnia), w wypełnionej po brzegi Pijalni Głównej mogliśmy podziwiać i oklaskiwać owoce ponad rocznych przygotowań.
 
 Zespół Tańca Artystycznego Miniatury od 30 lat prezentuje widzom profesjonalnie przygotowane, barwne widowiska sceniczne. Tańce baletnic, ich kolorowe stroje przyciągają uwagę widowni, która nagradza występy gromkimi brawami.
     W przeddzień inauguracji 51. Festiwalu im. Jana Kiepury zespół zaprosił widzów na spektakl baletowy „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Oprócz baletnic wystąpiła Orkiestra Symfoniczna im. Adama Wrońskiego pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Choreografia i kierownictwo artystyczne spektaklu: Małgorzata Malczak, muzyka: Bogdan Pawłowski. Scenografia Agata Broniszewska
*****
Zespół Tańca Artystycznego "Miniatury" jest doskonałą wizytówka Krynicy - Zdroju. Powstał w 1986 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Krynicy Stefana Sopaty powstał Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury”. Jego założycielem był Władysław Szlęk, krakowski artysta baletu i choreograf. Obecnie opiekunką i choreografem grupy jest Małgorzata Malczak, a jej asystentką i pierwszą solistką – Honorata Barańska. W zespole tańczy około 70 dziewcząt w wieku od 6 do 18 lat z Krynicy - Zdroju i okolic. Miniatury mają w dorobku wstęp w programie telewizyjnym „Got to Dance. Tylko taniec” (wspólnie z „Butterfly Crew”), a także kilkaset przedstawień, liczne koncerty zarówno w kraju, jak i zagranicą / Słowacja, Włochy /.

(MK). fot. aut. 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica