Krynica: Basia Trzetrzelewska śpiewała gościom XX Forum.

Krynica: Basia Trzetrzelewska śpiewała gościom XX Forum.
     Niezapomnianym wydarzeniem artystycznym XX Forum Ekonomicznego był specjalny koncert Basi Trzetrzelewskiej, który odbył się 8 września w sali balowej Starego Domu Zdrojowego. 

     Legenda piosenki wystąpiła z repertuarem promującym jej ostatnią płytę „It` s that girl again”. Gwiazda zaśpiewała również utwory dobrze znane i lubiane, a więc „New day for you”, „Cruising for bruising”, „Promises”, „Time and tide”. Nie zabrakło też utworu „Dzień się budzi”, który wykonywała na początku swojej artystycznej kariery z „Alibabkami”. Mimo gromkich braw na zakończenie koncertu, nie udało się publiczności wywołać piosenkarki ponownie na salę, aby bisowała.

*****

Basia Trzetrzelewska urodziła się 30 września 1954 roku w Jaworznie. Zadebiutowała na przełomie lat 60/70, występując z grupą „Alibabki”, a potem z „Perfectem. Piosenkarka przez dwa lata mieszkała w Stanach Zjednoczonych, a następnie przeprowadziła się do Anglii. Związała się tam z zespołem „Matt Bianco”, z którym odniosła estradowy sukces. W 1985 roku rozpoczęła karierę solową, która trwała piętnaście lat. Scenę artystka porzuciła po osobistych tragediach, do których niewątpliwie należała śmierć matki. Na estradę powróciła w 2004 roku i z Dannym White’em oraz Markiem Reillym reaktywowała „Matt Bianco”.
     Na swoim koncie piosenkarka ma solowe krążki: „Time and Tide”(1987), „London Warsaw New York” (1990), „The Sweettest Illusion”(1994), „Basia on Broadway”(koncertowy album, 1995)
oraz „Clear Horizon - The Best of Basia”(1998). 28 września rozpoczęła trzecią część trasy koncertowej, promującej jej ostatni album „It`s that girl again”. Dwa koncerty odbyły się w Polsce(Szczecin i Łódz). Następne, zaplanowane na październik i listopad obejmą Indonezję, Singapur oraz Stany Zjednoczone.

(M)
 
Autor: Webmaster

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica