Kulturalne Forum. Spotkania autorskie, wystawy & koncerty.

Kulturalne Forum. Spotkania autorskie, wystawy & koncerty.
Krynickiemu Forum Ekonomicznemu towarzyszą tradycyjnie wydarzenia kulturalne. Są wśród nich spotkania ze znanymi pisarzami, koncerty i wystawy, a także pokazy filmów.

Z czytelnikami spotkał się tegoroczny laureat nagrody Nowa Kultura Nowej Europy Andrzej Stasiuk pisarz, poeta i eseista. Jego książki tłumaczone są na wiele języków europejskich. Na kulturalnym forum gościł również prof. Grzegorz Kołodko, którego pasją jest nie tylko ekonomia, ale i fotografia. Oprócz tego jest on autorem książek m.in. „Wędrujący świat” i „Świat na wyciągnięcie myśli”. Spotkania autorskie dopełnił duet słowacko - czeski: Magda Vasaryova (socjolog, polityk i pisarka) i Martin Ehl (dziennikarz i pisarz), którzy wypowiadali się o państwach ościennych.
      W tym roku wśród licznych imprez znalazła się wystawa malarstwa Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.Ekspozycja zaprezentowała dokonania twórcze 15 malarzy, wśród nich - grafiki zmarłego Franciszka Starowieyskiego. W wykonaniu syberyjskiego barda Evgena Malinovski`ego można było posłuchać ballad Okudżawy i Wysockiego. Nie zabrakło koncertu dziewczęcego zespołu „Young Voice” z Nowego Sącza, który w swoim repertuarze ma piosenki w języku esperanto. Obejrzeć też można było barwny występ zespołu tanecznego „Gagauzlar” z Gagauzji, autonomicznego terytorium w południowej części Mołdawii.
   Kulturalny maraton podsumował kabaret „Hrabi”, którego występ do późnych godzin nocnych bawił licznie zgromadzoną publiczność.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2011-11-26 00:12:43 - qqZbXBwlAObahqHi ip:109.230.216.225
Never would have thunk I would find this so indispenslbae.
2011-12-20 13:45:23 - uerJwuVlvUjrkAqc ip:109.230.216.60
Thanks for introducing a little rationality into this daetbe.
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica