Kulturalny piątkowy wieczór należał do „Enej”.

Kulturalny piątkowy wieczór należał do "Enej".
Piątkowy występ (11 lutego) „Enej”, który odbył się na scenie Pijalni Głównej, był trzecim koncertem zespołu w ramach cyklu „Krynica - Źródło Kultury”. Wydarzenie przyciągnęło fanów rockowo – folkowy grupy muzycznej, która zaprezentowała swoje największe hity.
 
O zespole Enej zrobiło się głośno w 2011 roku, po wygraniu przez muzyków show „Must Be The Music - Tylko Muzyka”. Wydarzenie okazało się momentem przełomowym w ich karierze.  Dzień po finałowym odcinku większość stacji radiowych zaczęła grać utwór „Radio Hello”, który podbił serca publiczności i stał się hitem lata.
    Po ubiegłorocznym sukcesie koncertu w ramach cyklu „Krynica Źródłem Kultury” „Enej” ponownie zaproszono do uzdrowiska, gdzie czekali fani tej rockowo – folkowy grupy muzycznej. „Radio Hello”, „Skrzydlate ręce”, „Tak smakuje życie”, „Lili” i „Symetryczno - Liryczna”, a ostatnio „Kamień z napisem love”. To największe przeboje „Enej”, goszczące na listach przebojów największych polskich rozgłośni radiowych. Biją też rekordy popularności w sieci. Wysłuchała ich również publiczność w Pijalni Głównej.
    „Krynica Źródłem Kultury” jest cyklem szeregu wydarzeń skierowanych do odbiorców z całej Małopolski, szczególnie gości i turystów przebywających na Sądecczyźnie. Oferta wpisuje się w oczekiwania różnych grup odbiorców, młodszych i starszych. Organizatorem wydarzenia jest Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. wraz z Gminą Krynica-Zdrój.
******
Zespół „Enej” został założony w Olsztynie przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów i ich przyjaciela Łukasza Kojrysa. Nazwa pochodzi od imienia Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Debiutancka płyta muzyków „Ulice” ukazała się w roku 2008. Dwa lata później wydano płytę „Folkorabel” (Złota Płyta). Rok 2011 to koncertowe DVD z zapisem występu na Przystanku Woodstock. W 2012 roku ukazała się płyta Folkhorod (Podwójna Platynowa Płyta), w 2015 roku - „Paparanoja”.

Małgorzata Kareńska fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica