LemON i IRA w tatrzańskiej scenerii - Hej Fest 2019

LemON i IRA w tatrzańskiej scenerii - Hej Fest 2019
Przedostatni koncert tegorocznego Hej Festu obfitował w rockowe gitarowe brzmienia. Na szczycie Gubałówki widzowie mogli posłuchać zespołów LemON i IRA, którym towarzyszył finalista pierwszej edycji Festiwalu Supportów z roku 2016 - grupa Echa.

LemON powstał w 2011 r. z inicjatywy Igora Herbuta. Zespół wygrał 3. edycję telewizyjnego show „Must be the music” i już 2 lata później został nominowany do nagrody Fryderyka za najlepszy debiut. LemON pojawił się na Gubałówce po raz czwarty, a sam Igor Herbut powitał publiczność jak dobrych znajomych słowami: - Dobrze was znowu widzieć!

Dłuższa, prawie dziesięciominutowa wersja utworu „Będę z tobą”, która otworzyła koncert, stała się również okazją do nawiązania bliższego kontaktu z widzami. Wśród zaprezentowanych piosenek pojawiły się najbardziej znane przeboje zespołu, jak „Nice”, „Spójrz”, „Jutro” „Papier”. Nie mogło również zabraknąć „Nie ufaj mi” z filmu „Wkręceni” i - na sam koniec - „Scarlett”.

Jako support pojawił się zespół Echa. Wrocławsko-zielonogórski skład doszedł trzy lata temu do finału pierwszej edycji Festiwalu Supportów - jeszcze pod wcześniejszą nazwą Bezsensu. W tym roku grupa wyda swój debiutancki, długogrający album.

Na finał sobotnich koncertów zagrała IRA. Powstała w 1980 roku formacja nagrała 11 płyt studyjnych i supportowała takie gwiazdy jak Aerosmith czy Def Leppard. Radomska grupa zagrała na Gubałówce prawie półtoragodzinny koncert, który rozpoczął się od utworów „Powtarzaj to”, „Mocny” i „Walcz”. Poza własnymi przebojami, jak „ Ona jest ze snu”, „Wybacz”, „Mój dom” i „Nadzieja”, pojawiły się również covery, a wśród nich „Płonąca stodoła” Czesława Niemena, zaśpiewana przez gitarzystę Piotra Koncę oraz „Smells like teen spirit” Nirvany. Koncert zakończyły bisy - „Bierz mnie” i „Venus”.


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. Konrad Obidziński
Źródło: Dyrektor Artystyczny Festiwalu
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica