Młodzi piszą: Pierwsze wrażenia Grerty z pobytu w Krynicy.

Młodzi piszą: Pierwsze wrażenia Grerty z pobytu w Krynicy.
     W drugiej połowie sierpnia TV Krynica gościła na stażu Gretę Kuban, studentkę politologii z Częstochowy. Oto jej pierwsze wrażenia z pobytu w perle polskich uzdrowisk.  
     (MK)
     "Kiedy wsiadłam do samochodu w Częstochowie i obrałam kierunek: Krynica - myślałam, że to mała mieścina w górach, gdzieś za Nowym Sączem, przepełniona emerytami i kuracjuszami. Jakie było moje zdziwienie, kiedy dojechałam i wyszłam na popołudniowy spacer. Im bliżej centrum, tym więcej uśmiechniętych ludzi w każdym wieku, pełno kwiatów, pomników, fontann i niestety – ogromna ilość samochodów parkujących na chodniku, często w taki sposób, że ciężko jest przejść.
     Gdy doszłam do głównego deptaku w Krynicy, zobaczyłam, że to nie tylko ładne miejsce, to także miasto dosłownie kipiące wydarzeniami kulturalnymi. Akurat trafiłam na Europejski Festiwal im. Jana Kiepury. Pomimo różnego rodzaju oper i operetek, w repertuarze znalazłam parę tytułów, które mogą zainteresować także młodych ludzi.
     Dobrze, kultura kulturą, a co z zapleczem turystycznym? W tej sprawie wybrałam się do Informacji Turystycznej. Dostałam tam mały informator. Kilka basenów, parki linowe, gokarty, lodowisko całoroczne, ścieżki na Górze Parkowej, groty solne, korty tenisowe… dużo można by wymieniać!
     Krynica bardzo mnie zaskoczyła, jest to miasto, które spodoba się każdemu, od małego dziecka w wózeczku, przez młodzież, dorosłych i emerytów. Każdy znajdzie tutaj atrakcje dla siebie i na pewno nie będzie się nudzić, nawet przy złej pogodzie!"
 
(GK)
Autor: Webmaster

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica