Muszyna. Kiermasz ozdób wielkanocnych.

Muszyna. Kiermasz ozdób wielkanocnych.
Muzeum Regionalne Państwa Muszyńskiego oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury zaprosiło w sobotę (16 marca) na kiermasz ozdób świątecznych oraz wyrobów regionalnych. Prezentowane prace, które cieszyły się popularnością odwiedzających , można było nabyć od artystów.

- "Kiermasz świąteczny odbywa się  w muzeum po raz kolejny. Poprzedni był na Swieta Bozego Narodzenia. Ale nadchodzi wiosna i na naszym jarmarku też ona zagościła. Na stoisku mamy palemki, jajeczka, kurki - wszystko, co na swiatecznym stole będzie potrzebne. Wyroby rękodzielnicze, robione sercem prezentują muszyńskie mieszczki. Jeśli więc się je nabędzie -  Świeta Wielkanocne na pewno będa kolorowe, wesołe, rodzinne i szczęsliwe.- mówi kustosz Barbara Rucka.
     Teresa Adamczyk, zaprezentowała na przykład ozdoby wielkanocne wykonane szydełkiem. Jak wyznała artystka, wyrabia to, co w danej chwili przyjdzie jej do głowy. A więc, kurki, serwetki w kształcie jajek. Wszystko jest bardzo pracochłonne. - Stosuję różne techniki. Wiosna nastraja do optymizmu, więc trzeba położyć kolorowe ozdoby na wielkanocny stół.
    
Pani Stanisława robi na drutach serwetki - w kształcie kół czy kwadratów. Wykonuje je z książki. Ozdoby wielkanocne na jarmark robiła zimą. Natomiast Teresa Stec, nie korzysta z opisu. Wszystko powstaje w jej wyobrażni. - Nie liczy się czas, ile poświęcam na zrobienie tych ozdób. Robota cieszy, jesli komuś moje prace się podobają.

Małgorzata KareńskaAutor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica