Muszyna. Koncert organowy pastora Dariusza Chwastka.

Muszyna. Koncert organowy pastora Dariusza Chwastka.
 W Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego (20 pazdziernika) gościł ks dr Dariusz Chwastek, pastor (proboszcz) parafii Ewangelicko - Augsburskiej Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. W jego wykonaniu zgromadzeni mogli posłuchać pieśni kościelnych w nowej aranżacji. 

„To inne spojrzenie na muzykę wykonywaną podczas mszy, która fascynuje ale też i nieco przytłacza – wyjaśnia ks Chwastek. I dodaje – „Utwory Jana Sebastiana Bacha są inspiracją do wszystkich chorałów, które znajdują się śpiewniku kościoła Ewangelicko – Augsburskiego. Za sześć lat będziemy obchodzić 500 lecie reformacji, stąd pomył, aby przez muzykę – a nie tylko teologię – docierać do wiernych. W wykonaniu ks. Chwastka zgromadzi wysłuchała m.in. pieśni zaczerpniętej ze śpiewnika Tygodnia Ewangelizacyjnego - „Bóg kocha ciebie i mnie”, a także - „W Twoich rękach, Panie”, „Są chwile, jak ta”, Wszystko tobie dziś oddaję”.  
 *****
Święto Reformacji korzeniami sięga XVI wieku, a nie jest umocowane dogmatycznie. Marcin Luter doszedł do przekonania, że wiarę budować można na Piśmie Świętym. Swoje tezy wywiesił 31 października 1517 na drzwiach w Wittenberdze. To wydarzenie każdego roku upamiętnia parafia Ewangelicko – Augsburska.

Małgorzata Karenska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica