Muszyna: Krzysztof Dziurbiel, Prokofiew & Podszepty diabelskie

Muszyna: Krzysztof Dziurbiel, Prokofiew & Podszepty diabelskie
     „Przed dzisiejszym (27 września) występem w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego Krzysztof Dziurbiel ćwiczył trzy dni, po kilka godzin. Muzyka, którą wykonuje młody wirtuoz fortepianu jest wspaniała – mówiła kustosz Barbara Rucka.

    W programie godzinnego recitalu Krzysztofa Dziurbiela znalazły się utwory Sergiusza Prokofiewa: Podszepty diabelskie op. 4, Toccata d - mol op. 11 oraz VI Sonata a- dur op. 82. Albowiem Prokofiew- obok Rachmaninowa, Pendereckiego, Xenakisa i Możdżera – należy do ulubionych kompozytorów młodego artysty. Wśród licznych słuchaczy koncertu na sali – oprócz mamy Krzysztofa – znalazła się jego „muzyczna mama” Danuta Jarząbek, a także Radny Powiatu Adam Mazur oraz Bożena Kruk, redaktor „Almanachu Muszyny”.

***
Zdolny, ambitny i pracowity 19 letni Krzysztof Dziurbiel ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia.  Przez kilka lat otrzymywał stypendium Funduszu Stypendialnego Almanachu Muszyny. Uczestniczył m.in. w III Międzynarodowym Festiwalu Utworów Dziecięcych i Młodzieżowych im. Janiny Garści w Krakowie, Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia w Krakowie, Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle, Małopolskich Przeglądach Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia w Krynicy. Podczas Przeglądu Artystycznego Dorobku Dzieci i Młodzieży 2008 otrzymał Nagrodę Specjalną. Dwa lata później zajął I miejsce na Szkolnym Konkursie Chopinowskim w Nowym Sączu.
Koncertował m.in. na Starym Zamku w Żywcu, w nowosądeckiej Małej Galerii i wielokrotnie w Krynicy. W ubiegłym roku z okazji 25-lecia Towarzystwa Muzycznego w nowosądeckim Ratuszu wraz ze szkolną orkiestrą dwukrotnie wykonał II Koncert Fortepianowy c - moll op.18 Sergiusza Rachmaninowa. Od października br. rozpocznie studia na Akademii Muzycznej w Krakowie.

(red. M) fot. aut


Autor: Webmaster

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica