Muszyna - okiem obektywu. Pierwsze miejsce dla Wojciecha Andryszczaka.

Muszyna - okiem obektywu. Pierwsze miejsce dla Wojciecha Andryszczaka.
Najlepsze zdjęcia, nadesłane na konkurs „Muszyna widziana okiem obiektywu” trafiły na wystawę do Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego. I i III miejsce zajęły prace Wojciecha Andryszczaka, zaś II – Kuby Pyrcia.

Na organizowany po raz pierwszy konkurs „Muszyna widziana okiem obiektywu” wpłynęło 75 zdjęć. O nagrody walczyli zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Nie było żadnych ograniczeń wiekowych. Wzięli w nim udział nie tylko mieszkańcy Muszyny. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu zdjęć przyrody, zabytków oraz nowych obiektów infrastruktury Ziemi Muszyńskiej.
   Wernisaż fotografii „Muszyna widziana okiem obiektywu”, a także wręczenie nagród laureatom oraz pamiątkowych upominków dla wszystkich uczestników konkursu, odbyło się w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego, 28 października. Wystawę można oglądać do połowy listopada. Po jej zakończeniu, fotografie trafią do regionalnych katalogów i folderów. Jeśli się uda pozyskać środki, być może zostanie wydany z nimi piękny album.
     Konkurs  zorganizowany przez Miasto i Gminę Uzdrowiskową Muszyna, stał się przede wszystkim doskonałą promocją Muszyny i jej okolic. Organizatorom zależało też na rozwijaniu pasji robienia zdjęć, jako jednej z form artystycznego wyrazu.

 Małgorzata Kareńska.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica