Muszyna. „Popradzka Jesień” - na folkową ukraińską nutę.

Muszyna. "Popradzka Jesień" - na folkową ukraińską nutę.
Muszyniacy witają nową porę roku przy zabawie i śpiewach. „Jesień Popradzka” jest imprezą sięgająca korzeniami lat siedemdziesiątych XX wieku. W tym roku - mimo przeszywającego zimna - impreza zgromadziła (22 września) wielbicieli, głównie muzyki ludowej z domieszką rocka.

Mocne rockowe dźwięki inspirowane ukraińskim folklorem. To znak rozpoznawczy grupy muzycznej „Berkut”, która koncertem na estradzie muszyńskiego Amfiteatru „Zapopradzie żegnała lato”. Znaleźli się i tacy, którzy tańczyli wspólnie z wokalistą „Berkuta” Pawłem Gerczakiem. Muzyka, którą wykonuje zespół jest bowiem łatwa w odbiorze, melodyjna, rytmiczna. Nadaje się do słuchania oraz zabawy i potrafi rozgrzać publiczność swoją wyjątkowością. W zespole wystąpili również: Sławomir Chmarycz (akordeon) Dariusz Gendzierski (trąbka) Piotr Pankowski (gitara solowa), Michał Szymanek (bas) i Igor Kozubel ( perkusja). Nazwa zespołu pochodzi od gatunku orła, który zamieszkuje góry Karpaty. Członkami zespołu są Polacy i Ukraińcy. Muzyków połączyła wspólna pasja tworzenia ukraińskiej muzyki folk - rockowej.
    Oprócz „Berkuta”, na muszyńskiej estradzie zaprezentowała się Regionalna Grupa „Michalczowa”, prezentująca pieśni i tańce z następujących regionów: Lachów Sądeckich i Limanowskich, Krakowiaków Wschodnich, oraz górali Łącko - Kamienickich. Wystąpiły również dziecięce i młodzieżowe zespoły z muszyńskiego MGOK. Organizatorami Jesieni Popradzkiej są Burmistrz Miasta i Gminy Muszyna oraz MGOK.
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica