Muszyna. Popradzka Jesień zakończyła sezon plenerowy.

Muszyna. Popradzka Jesień zakończyła sezon plenerowy.
Do Amfiteatru „Zapopradzie” przywędrowała (17 września) „Jesień Popradzka”, która zakończyła plenerowy sezon artystyczny w Muszynie. Organizatorami byli Burmistrz Miasta i Gminy oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie.

"Jesień Popradzką" rozpoczęły występy dziecięcych zespołów artystycznych MGOK. Następnie milusińskich zabawiał Teatr Pozytywka z Krakowa, który zaprezentował spektakl edukacyjny „Och Tośka”. Godzinna opowieść o psotnej dziewczynce, która po skończeniu przedszkola nie mogła się pogodzić z obowiązkami pierwszoklasistki miała formę wspólnej zabawy z najmłodszymi. W trakcie przedstawienia pojawił się konkurs z kolorowymi literkami, a także gra „w bańki mydlane”. Było mnóstwo śmiechu!
   Wieczorem na estradzie wystąpiła Rodzinna Kapela Regionalna Wojtka Boguckiego z Podegrodzia, która przeniosła wszystkich w świat muzyki Karpat. Zagrała ogniste węgierskie czardasze, melodie Tatr i Podhala i wiele innych. Na zakończenie wystąpiła olsztyńska grupa "Horpyna', wykonująca ukraiński folk – rock, okraszony własnymi kompozycjami. Dynamiczne utwory sprawiły, że publiczność tańczyła i śpiewała.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica