Niemiecka młodzież zwiedziła Sądecczyznę.

Niemiecka młodzież zwiedziła Sądecczyznę.
W Krynicy- Zdroju gościła dwunastoosobowa grupa młodzieży gimnazjalnej z zaprzyjaźnionego niemieckiego Bad Sooden Allendorf . Wizytę rozpoczęło spotkanie z burmistrzem Dariuszem Reśko i rozmowa na temat pobytu gości pod Górą Parkową. 

W bogatym programie, przygotowanym przez germanistkę Izabelę Micek, znalazły się warsztaty plastyczne, muzyczne i taneczne zorganizowane w Centrum Kultury. Goście odwiedzili Muzeum Nikifora, a także Skansen i Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Przewodnikiem po tych interesujących miejscach był Zbigniew Wolanin, kustosz Muzeum Okręgowego. Opowiadał on o życiu i twórczości malarza prymitywisty, a także o sztuce ludowej Sądecczyzny.
  Niewątpliwą atrakcją dla młodzieży była wycieczka do kopalni soli w Bochni, zwiedzanie jej z przewodnikiem, a także nocleg 200 metrów pod ziemią. Interesująca okazała się również wycieczka do Krakowa, zwiedzanie katedry i zamku na Wawelu. Dzięki temu młodzi ludzie zapoznali się z polską historią sztuką, a także poznali polskie legendy związane z grodem Kraka. Pobyt gimnazjalistów i ich opiekunki Teresy Grewe zakończyło ognisko.

(MK)


 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica